Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kılıçdaroğlu, PKK sempatizanı Alman vekil ile ne konuştun?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun Almanya’da PKK sempatizanı Alman milletvekili ile görüşmesine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Kılıçdaroğlu Almanya’da Türkiye düşmanları ile görüşüyor”

Ne zaman bir seçim olsa soluğu Almanya’da alan bu zat son seyahatinde de birtakım toplantılara katılmış, birtakım kişilerle görüşmüş. Ama katıldığı toplantılara, görüştüğü kişilere baktığımızda karşımıza bambaşka bir manzara çıkıyor. Ana muhalefetin başı, Almanya’da tüm siyasi hayatlarını Türkiye düşmanlığına adamış isimlerle görüşüyor.

Programlarının neredeyse tamamının basına kapalı olması, bu geziyi daha ilginç hale getirdi. Federal Meclis’te, tüm siyasi hayatlarını Türkiye düşmanlığına adamış, ülkemize saldıran, terör örgütlerine yakın ilgileriyle tanınan isimlerle görüşüyor. Kılıçdaroğlu’nun karanlık sicile sahip Alman vekil ile ne konuştuğunu merak ediyoruz. Sadece bu kadar da değil. CHP Genel Başkanı’nın Almanya’da buluştuğu diğer siyasetçilerin de isimlerini vermek istemiyorum. Onların da sicilleri aynı.

Kılıçdaroğlu, ülkemizde olduğu gibi yurt dışında da siyasetini ülkemiz ve milletimiz husumeti üzerine kurmuş durumda. Açtığımız davalardan kazandığımız tazminatların haddi hesabı yok. Tekrarlamaktan geri durmuyor.

“Dünyaya açık bir ülkeyiz, bu devam edecek”

Türkiye AK Parti iktidarları döneminde dünyanın ilgi gösterilmeyen faklı coğrafyalarına açılım politikalarını hayata geçirdi. İçine kapanık değil dünyaya açık bir ülkeyiz bu devam edecek.

“Latin Amerika gelecekte Türkiye’nin ortakları arasına girecektir”

16 büyükelçilik ve bir konsoloslukla Latin Amerika ve Karayipler’de de geniş temsilcilik ağı gördük. Latin Amerika gelecekte Türkiye’nin siyasi, ticari ve kültürel ortakları arasına girecektir.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir