Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: FETÖ elebaşı, dosyalarını gönderdiğimiz halde yargılanmıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ’nün ABD’de olduğunu, dosyalarını gönderdikleri halde yargılanmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, BM 73. Genel Kurulu’na katılmak üzere gittiği ABD New York’ta, Reuters Haber Ajansı’nın sorularını yanıtladı.

“Brunson konusunda yargı kararlarına saygı duymalıyız”

FETÖ ABD’dedir. FETÖ elebaşı, dosyalarını gönderdiğimiz halde yargılanmıyor. Rahip Brunson konusunda yargının kararlarına saygı duymalıyız. 12 Ekim’de mahkemesi var. Yargı ne karar verir bilemeyiz, buna siyasiler karar veremez.

“İdlib mutabakatıyla umut dolu bir ufuk belirdi”

Her şeyden önce Rusya Federasyonu ile bu 10 maddelik anlaşmanın içinde gerek Rusya Federasyonu’nun, rejimi bu 15-20 kilometrelik koridora sokmaması gerekse merkezde bu radikal grupların Türkiye tarafından kontrol altına alması, onların çıkışını sağlaması daha doğrusu silahlardan arındırılmış bölge haline getirilmesi bizim tasarufumuzda olacak. Gerekli adımları atacağız.

Bütün çalışmalar yürütülmektedir. Bu zaten özellikle İdlib halkının beklentisiydi. 50-60 bin kişi dönmüş durumda. Onların destekleriyle bu iş başarılacaktır. Ağır silahlar ile alakalı olarak Rus ve Türkiye’den ekipler sınıflandırılarak gerekli adımlar atılacak. Yüzbinlerce insanını katleden birini demokratik bir ülkede göremeyiz. Bu ufukta umut var, huzur var.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir