Türkiye

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP’nin bu ülkede dikili ağacı yok

https://cdn.yenisafak.com.tr/reklam/4haziranakpartiwebmasthead/955X250/images/955x250-image.jpg

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Siz rahmetli uçak fabrikası yapan Sivaslı Nuri Demirağ’ın uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikasına çevirdiniz. CHP budur. Kime yutturacaksınız?” dedi.

ReklamCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kocaeli mitinginde halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle

Bugün yine tarih yazıyorsun Kocaeli, bugün yine kabına sığmıyorsun Kocaeli. Sizleri gönülden selamlıyorum Kocaeli. 24 Haziran’da gümbür gümbür akmaya var mıyız Kocaeli? 24 Haziran’da sandıkları patlatmaya, 24 Haziran’da zafer sancağını dalgalandırmaya hazır mıyız Kocaeli? Erdem, irade ve cesaretle Türkiye’yi şahlandırıyor muyuz Kocaeli? Rabbim sizlerden razı olsun.

Bu gece malum Kadir Gecesi’nin tüm ülkemiz birliği için, alemi İslam için, birliğimize beraberliğimize vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Bugün bir kez daha coşkuyla kucakladığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Oruca güneşe rağmen şu karşımdaki sevgi seli inanın karşınızdaki bu kardeşinizi heyecanlandırıyor. Kocaeli başka bugün. Bu topluluk dosta güven, evelallah düşmana da korku verir. Sizin sınır ve engel tanımayan şu muhabbetiniz, bizlere çok daha çalışma şevki veriyor.

Soruyorlar diyorlar ki Cumhurbaşkanım siz yorulmaz mısınız? Bende diyorum ki Muhabbetten Muhammed oldu hasıl, Muhammed’siz muhabbetten ne hasıl. Burada böyle bir muhabbet var. Dolayısıyla bu muhabbet bize güç, kuvvet veriyor, yürüme aşkını veriyor. Öyle diyor Ertaş, ‘Aşkınan yürüyen, aşkınan koşan yorulmaz.’ Sizlerden aldığımız ilhamla Türkiye kazan, biz kepçe ülkemizi adım adım dolaşıyoruz. Az önce Denizli’deydik. Elhamdülillah, Denizli de muhteşemdi. Ziyaretlerimiz vesilesiyle gönül bağımızı daha da güçlendiriyoruz.

Kocaeli’ne en son ocak ayında il gençlik kollarımızın kongresi münasebetiyle gelmiştim. 16 Nisan halk oylamasından bir ay önce yine sizleri ziyaret ettik. Toplam yaklaşık 1,5 katrilyon liralık yatırım ve hizmetin açılış gururunu beraber yaşadık. Cumhurbaşkanlığım döneminde tam 4 kez farklı vesilelerle Kocaeli’ne geldik. Sizlerin dertlerini dinledik, heyecanınıza ortak olduk. Diğerlerinden böyle gelen giden var mı? Onların öyle bir derdi yok ama bizim derdimiz var.

Sadece seçim dönemlerinde değil, en az yılda bir kez Kocaelili kardeşlerimin halini, hatrını sorduk. Biz Kocaeli’ni çok iyi tanırız, Kocaeli de bizi çok iyi tanır. Biz sizlerin beklentilerini, umutlarını, hayallerini çok iyi biliyoruz. Sadece Kocaeli’nin değil, ülkemizin her bir köşesini, her bir vilayetini avucumuzun içi gibi biliyoruz.

Reklam“Siyaseti ikbal için değil, millet için milletle yapıyoruz”

Arada yaptığım kapalı salon toplantılarını söylemiyorum ha. Şimdi buradan bir toplantıya gidiyorum. Bu gece Leyle-i Kadr, 00.00’da da Esenler’de yaklaşık 100 bin kişinin katılımıyla bir dua gecesine katılacağız. Belediyemiz böyle bir düzenleme yapmış. Durmak yok, yola devam, evelallah zafer sancağını dikene kadar.

Siyaseti ikbal için değil, millet için, milletle beraber yapıyoruz. Biz siyaseti makam, mevki için değil, geride hayırla yad edilecek eserler bırakmak için yapıyoruz. Son 16 senedir gecemizi gündüzümüze katarak, ekonomimizi, ticaretimizi, üretimimizi, soframızdaki ekmeği büyütmek için çalışıyoruz. 16 yıldır hiçbir ayrım yapmadan tüm Türkiye’ye, 81 milyonun her bir ferdine hizmet götürüyoruz.

“Bugüne kadar ayrımcılık düşüncesini kapımıza yaklaştırmadık”

Milletimizi kökenine, inancına, kılık, kıyafetine göre bölenlerden olmadık. Bay Muharrem çıkmış açıklamalar yapıyor. Bay Kemal ne ki sen ne olacaksın? Sizin bu ülkede bizim başörtülü kızlarımıza neler çektirdiğinizi biz bilmiyor muyuz? Dürüst olun dürüst. Üniversitelerde kızlarımız okullarına giremiyordu. Onları odalara çekip oralarda neler yaptığınızı, daha sonra o bayanın da partinizin nasıl bir milletvekili olduğunu biz çok iyi biliyoruz. Bize neyi anlatıyorsunuz? Neymiş annesi örtülüymüş, annenize saygım var. Kız kardeşi örtülüymüş, ona da saygım var ama benim sana saygım yok. Çünkü siz çile çektirdiniz çile. Benim evlatlarıma da çile çektirenlerden oldunuz.

Siz aynı kafasınız, sizde değişen bir şey yok. İşte bak nedir sizin bu imam hatip düşmanlığınız? ‘Ben imam hatibe düşman değilim.’ diyor. ‘Ben imam hatipte gittim öğretmenlik yaptım.’ diyor. Ya öğretmenlik yapsan ne yazar. Sen kendine bak kendine. Bay Kemal o da aynı. Bunlar adeta böyle kalıptan kalıba giren tipler, dürüst değiller. Şehirlerimizi, oy tercihlerine göre, bunlar renklere ayıranlardan. Bunları iyi tanırız. Bunların cemaziyelevvelini gayet iyi biliriz. Bak yeri gelir hemen giderler bir yerde cuma namazına dururlar, bir yerde giderler cenaze namazına dururlar. Tamam da yani olduğun gibi görün, göründüğün gibi ol. Öyle mi? Yani oy almak için bu ayakları, numaraları niye yapıyorsun?

“Benim vatandaşlarım 24 Haziran’da yalanlar üzerine birşeyler yapmaya çalışanlara dersini verecek”

ReklamBize bunları yutturamazsınız. Ben inanıyorum ki 24 Haziran’da benim vatandaşım bu yalanlar üzerine birşeyler yapmaya çalışanlara sandıkta dersini verecek. Kocaeli şu dersi bir verin. Ama bambaşka verin. Şimdi ortaya başka çıkanlar var hepsine birden ders verin.

Geçen Diyarbakır’daydım. Güneydoğulu kardeşlerime özellikle seslenmek istiyorum. Diyarbakır’da şunu gördük. Malum belediye başkanları vardı onları aldık kayyumları atadık ya 65 kilometre 4 gidiş 4 geliş yol muhteşem bir aydınlatma sistemi kurmuşlar. O terörün kol gezdiği Diyarbakır’da kayyumla başlayan dönemde böyle bir güzellik.

“Biz modern bir Türkiye kuruyoruz”

Şimdi bunlara bir dikili taş yapmıyorlar. Ama biz yapıyoruz bizim işimiz bu. Çünkü biz çamurdan bataktan İstanbul’u kurtardık. Aynı şekilde o hava kirliliğinden o İstanbul’u kurtardık. Yine İstanbul’u susuzluktan kurtardık. Birileri diyor ki başkan susuzluk diyince CHP, çöp dağları diyince CHP bunları doğru bulmuyorum. Ne demek bunları doğru bulmuyorum? Bunları yaşamadık mı? Bunların olduğu yerde asla modern bir şehir modern bir ülke bulamazsınız. Biz modern bir Türkiye kuruyoruz. Yıkmanın, durdurmanın değil daha güzelini çok daha kalitesini kazandırmanın mücadelesini veriyoruz.

“Sizin bu ülkede dikili ağacınız yok”

Dün akşam Zeytinburnu’ndaki kıraathaneyi ziyaret ettik. Ben dedim ya buraya gelecekler çocuklar, 24 saat açık. Çayını, kahvesini içecek, interneti var, kekini orada yiyecek. Hatta hatta Zeytinburnu bir de çorba veriyor. Bunlar da var ve bunlar ücretsiz olacak. Şimdi ben bunu söyledim adamın dediği ne biliyor musun? ‘O’ diyor ‘kek verecek’, ‘ben de’ diyor ‘fabrikada işçi alacağım.’ İnanıyor musunuz? Ya sizin hayatınızda böyle bir şey olmamış ki. Siz Nuri Demirağ’ın, rahmetli uçak fabrikası yapan Sivaslı Nuri Demirağ’ın uçak fabrikasını kapatıp gaz ocağı fabrikasına çevirdiniz. Ya CHP budur, CHP budur. Kime yutturacaksınız? Sizin bu ülkede dikili ağacınız yok, dikili taşınız yok.

Bize bunları yutturamazsınız. Ben inanıyorum ki 24 Haziran’da benim halkım, vatandaşım bu yalan üzerine bir şeyler yapmaya çalışanlara dersini sandıkta verecek. Hazır mıyız? Kocaeli, şu dersi bir verin be ama bambaşka verin. Şimdi ortaya başka çıkanlar da var. Hepsine birden verin. Ankara’nın, İstanbul’un, Antalya’nın standartlarını Bursa’ya, Kocaeli’ne, Balıkesir’e, Diyarbakır’a, Artvin’e, Şırnak’a taşımanın kavgasını verdik.

ReklamBizi gerçekten anlamak isteyen 81 vilayetimize kazandırdığımız projelere baksın. 16 yılda 24 katrilyon yatırım yaptık Kocaeli’ye.

“Ufuk yok”

“Bay Muharrem, ‘Kanal İstanbul’a karşıyım.’ diyor. Kafaya bak, kafaya. Yok, ufuk yok. Daha şurada geçenlerde bir gemi Boğaz’da yalıya çarptı. Bu tanker olsaydı Allah muhafaza aylarca orada yangın olurdu. Kafası basmıyor, genel başkanının da basmıyor. Bu CHP’nin tarihi böyle.

“Allah-u ekber nidasını minarelerimize çok görenler yeni yıkımların hesabını yapıyorlar”

Tek parti CHP’si yıllarında milleti bunlar inim inim inlettiler. Kalkınma hamlemizi durdurdular. Bu ülkede 18 yıl boyunca Allah-u ekber nidasını minarelerimize çok görenler, şimdi yeni baskıların, yeni yıkımların hesabını yapıyorlar. Bunlar ezanı Türkçe okutanlar değil mi?

Yasakçı, baskıcı, diktatör, tek adam anlayışının temsilcisi CHP zihniyetinin bir daha Türkiye’nin şoför koltuğuna oturmasına asla müsaade etmeyeceğiz. Kargadan başka kuş, yıkmaktan başka iş tanımayan bu çapsızların niyetlerini gerçekleştirmesine rıza göstermeyeceğiz.

“Dünyaya en güzel cevabı siz vereceksiniz”

24 Haziran bir başka. Türkiye yeni bir döneme giriyor. Dünya bizimle nasıl uğraşıyor görüyorsunuz. Bizimle uğraşan dünyaya en güzel cevabı siz vereceksiniz, demokratik bir şekilde oylarınızla vereceksiniz.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir