Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Biz buralardan artık geri adım atamayız dedik

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dün evvelsi akşam Sayın Trump ile Putin ile de konuştuk dedik ki biz buralardan artık geri adım atamayız. Biz mazlumların yanındayız dedik.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Bağcılar 6. olağan ilçe kongresi öncesi halka hitap etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

“Kaçacak delik aradılar”

– Bitmedi bazıları rahat durmadı. Nerede? PKK. 40 yıldır bu PKK rahat durmuyor. Hep sabrettik bir yere kadar. Şimdi geldiğimiz yer ortada. Dedik ki artık bunlara haddini bildirmemiz lazım. Cudi’de, Gabar’da, Bestlerderesi’nde inlerine gireceğiz dedik mi dedik. Girdik mi girdik. Kaçacak delik aradılar.

“Fırat Kalkanı’nda bunlara gereken ders verildi”

– Suriye’ye kaçtılar. PKK, PYD ile YPG ile beraber oldular. Onlara orada gereken ders verildimi? Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3700’ü aştı. Devam ediyoruz. Fırat Kalkanı’nda bunlara gereken ders verildi. 2000 dönüm arazideki kardeşlerimiz dönüp tekrar topraklaına yerleştiler. Geri dönüş başladı. Her türlü desteği veriyoruz.

“Artık geri adım atamayız dedik”

– Dün evvelsi akşam Sayın Trump ile Putin ile de konuştuk dedik ki biz buralardan artık geri adım atamayız. Biz mazlumların yanındayız dedik.

“Afrin harekatı güçlü bir şekilde devam ediyor”

– Hassasiyet içerisinde bakıyorsunuz adeta Hatay’a sınıra kervanlar halinde gidiyorlar. Oradaki Mehmetçiklerimizle buluşmaya gidiyorlar. Güç heyecan veriyorlar. Afrin harekatı güçlü bir şekilde devam ediyor.

“İdlib, Menbiç var”

– Noktayı koyduk. Afrin ile bitmeyecek. İdlib, Menbiç var. Buralardada hak tecelli edene kadar yola devam. Artık yeni bir döneme giriyoruz. Malum paçavraları falan tanımıyoruz bayrağımız burada.

Kaynak: TRT Haber

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir