Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de iftar programında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde eski milletvekilleriyle bir araya geldiği iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan eski vekiller ile iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar:

– Cumhur İttifakı diğerlerinden farklı olarak şahsımı ortak cumhurbaşkanı adayı olarak ilan etti. Diğer ittifaktaki her parti ise ayrı cumhurbaşkanı adayı çıkardılar. Böylece bu ittifakın ülkenin yönetimine talip olmak için değil, taktik bir amaçla kurulduğu ortaya çıkmış oldu.

– Her seçim önemlidir ama 24 Haziran Türkiye için çok daha farklı bir öneme sahiptir.

– Biz milletimizin karşısına riyasız hesapsız çıkıyoruz. Bizim siyasetimiz samimiyet siyasetidir. Vakit Türkiye vaktidir deyip irade, erdem ve cesretle Türkiye’yi şahlandırmak için yola çıtık.

– AK Parti’nin milletvekilleri aday listesinde ve geçmiş listelerde aday gösterdiği herkes ehliyet ve liyakat sahibidir.

– Kurda yaşanan kısmi dalgalanma türkiye’nin ekonomik gerçekleri ile uyumlu değildir.

– Ülkemizde döviz kurunun yükselmesinin sebepleri doğru tespit ermek gerekir. dalgalanma küresel düzeyde bir sorundur.

– Ortada üstesinden gelemeyeceğimiz bir sıkıntı yoktur. Başbakanımız ve Ekonomi yönetimimizle beraber gelişmeleri yakından takip etmeye devem ediyoruz.

-Türkiye olarak makro finansal istikrarı önemsiyoruz. kısa vadede kurdaki dalgalanmların önünü kesebilecek imkanlara sahibiz.

-Mali disiplinin süreceğinden ve finansal istikrarın gereğinin yapılacağından kimsenin şüphesi olmasın.

-Türkiye halkına sesleniyorım kendi milli paramızı dövizle değiştirmeyin milli ve yerlilik budur.

-Türkiye’nin 16 yıllık kazanımlarına saldıranlara fırsat vermeyeceğiz.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir