Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’li senatörü kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’li senatör Lindsey Graham’ı kabul etti. Görüşme 2,5 saat sürdü.

Mustafa Kemal ATATÜRKAmerika Birleşik Devletleri’nden Senatör Lindsey Graham temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya geldi.

Görüşme 2,5 saat sürdü

İlk olarak Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu tarafından kabul edilen Graham, ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edildi.

Görüşmede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldı.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, 2,5 saat sürdü.

Graham bu görüşme sonrası Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile de görüşecek.

Graham’ın açıklamaları tepkiyle karşılanmıştı

Görüşmelerde, Suriye’deki son gelişmeler ve ikili ilişkiler ele alınıyor. Senötör Graham’a Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki gelişmelere ilişkin kırmızı çizgiler ve hassasiyetleri aktarılıyor.

ABD’li senatör Graham’in ziyaret öncesinde terör örgütü PKK/YPG’ye destek veren açıklamalar yapması Ankara’da tepki ile karşılanmıştı.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir