Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 Eylül’de İran’a gidecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriye görüşmeleri için 7 Eylül’de İran’a giderek, Türkiye, Rusya, İran zirvesine katılacak.

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucuLiderler İran’da Suriye için bir araya gelmeye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Eylül’de İran’a gidecek.

Zirve Türkiye, Rusya ve İran arasında düzenlenecek.

Geçtiğimiz günlerde Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov başkent Moskova’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk, Rus ve İranlı liderler arasında Suriye krizinin çözümüne dair İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenmesi planlanan zirveyi değerlendirmişti.

Peskov, zirve çalışmalarının devam ettiğini aktararak, “Türk, Rus ve İranlı liderler arasında Suriye krizinin çözümüne ilişkin üçlü zirvenin eylül başında yapılmasına ilişkin çalışmalar yürütülüyor. Zirveye ilişkin takvim üzerinde diplomatik kanallar üzerinden uzlaşma sağlandığında kamuoyunu bilgilendireceğiz.” demişti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da, Suriye’ye dair devam eden Astana Süreci’nin ikinci toplantısının Ankara’da yapıldığını hatırlatarak, “Üçüncü toplantının eylül ayının ilk haftasında Tahran’da yapılması planlanmakta. Tam tarihler kesinleştiği zaman onu da paylaşacağız. Özellikle Suriye’deki savaşın diplomatik yollardan sona erdirilmesi için Astana sürecini önemsiyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir