Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1’inci Küresel Mülteci Forumu’na eş başkanlık edecek

UHA HABER / Türkiye, Güvenli Bölge Planı’nı uygulamakta kararlı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu çerçevede diplomasi trafiğini sürdürüyor. Erdoğan, Londra’daki zirvelerin ardından 17 Aralık’ta Cenevre’de yapılacak Birinci Küresel Mülteci Forumu’na eş başkanlık edecek.

Londra’da önce dörtlü liderler zirvesi gerçekleştirildi, ardından NATO üyesi ülkelerin devlet başkanları bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderlerle Suriye’deki son durumu değerlendirdi. Türkiye’nin Güvenli Bölge Planı için destek istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Küresel Mülteci Forumu’nun eş başkanı olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye merkezli diplomasi trafiği devam edecek. Erdoğan, Cenevre’de 17-18 Aralık’ta düzenlenecek 1’inci Küresel Mülteci Forumu’na eş başkanlık yapacak.

Erdoğan, Güvenli Bölge Planı’na destek isteyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 milyon Suriyeliyi misafir eden Türkiye’nin başarı öyküsünü anlatacak. Liderlerden, Suriyelilerin vatanlarına geri dönmesi için hazırlanan plana destek vermelerini isteyecek.

[TÜHA Haber Ajansı, 09 Aralık 2019]

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir