Dünya

Cumhurbaşkanı Ceenbekov: ‘Yolsuzlukla mücadele çalışmalarında artış var’

Kırgızistan Başsavcısı Coldubayeva’yı kabul eden Cumhurbaşkanı Ceenbekov, “Yolsuzlukla mücadele çalışmalarında artış var.” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Başsavcı İndira Coldubayeva’yı kabul etti.

Başsavcı, 8 Şubat 2018 tarihli Güvenlik Konseyi kararına istinaden, yolsuzlukla mücadelede savcılık makamlarının çalışmaları hakkında devlet başkanını bilgilendirdi.

Cumhurbaşkanı, savcıların yolsuzlukla mücadelede yaptığı çalışmalarda bir artış olduğunu belirterek, belirli bir ilerleme kaydedildiğine dikkat çekti.

Ceenbekov, Güvenlik Konseyi toplantısının (8 Şubat 2018) ardından, sivilin yolsuzlara karşı kararlı tedbirler alınmasını beklediğini vurguladı.

Coldubayeva, Güvenlik Konseyi toplantısının ardından, tüm bölgelerdeki savcıların yerel yetkililer ve kolluk kuvvetleri temsilcileriyle toplantılar yaptığı, yolsuzluğa karşı mücadeledeki durumun analizine dayanan önlem planı geliştirildiği ve şu anda gelişmiş plana göre yoğun çalışma yapıldığı konusunda Cumhurbaşkanı Ceenbekov’a rapor etti.

http://kabar.kg/tur/news/cumhurba-kan-ceenbekov-yolsuzlukla-mucadele-cal-malar-nda-art-var/

BİŞKEK, UHA HABER

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir