Gündem

Çiftlik Bank’ın ‘Tosuncuk’u Mehmet Aydın Kiev’de

UHA HABER / Çiftlik Bank’ın ‘Tosuncuk’u Mehmet Aydın, Ukrayna’nın Başkenti Kiev’de Metro’da seyahat ederken (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın Ukrayna Temsilcisi Celal KILIÇ tarafından görüntülendi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Çiftlik Bank dolandırıcılığının bir numaralı ismi olan firari sanık Mehmet Aydın, yurt dışında lüks bir hayat sürüyor.

Kiev’de Metro’da seyahat ederken (UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın Ukrayna Temsilcisi Celal KILIÇ tarafından görüntülenen ‘Tosuncuk‘ Mehmet Aydın’ın,  seyahat sırasında oldukça soğuk kanlı olduğu  görülüyordu.

Kurucusu olduğu Çiftlik Bank ile 132 bin 222 kişiden dolandırdığı 1 milyar 139 milyon 972 bin TL para ile yurt dışına kaçan ve hakkında kırmızı bülten çıkarılan ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, rahatlıkla istediği ülkeye girip çıkabiliyor.

Mehmet Aydın, İNTERPOL’ün en çok arananlar listesinde de yer alıyor. İNTERPOL’ün Türkiye yetkilileri, ihbarın yapıldığını ve araştırman sürdüğünü bildirdi.

Bir süre önce Uruguay başta olmak üzere Brezilya ve Arjantin gibi Güney Amerika ülkelerinde bulunduğu, yakalanmamak için sık sık yer değiştirdiği belirtilen Mehmet Aydın’ın eski eşi Sıla Aydın’a aldığı lüks yatta keyif sürdüğü ortaya çıkmıştı.

HABER : Celal KILIÇ & Kiev

[UHA Haber Ajansı, 12 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir