Politika Türkiye

CHP’li Mahmut Tanal yine başörtüsünü hedef aldı!

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / Cumhuriyet Halk Partisi’nin adı skandallarla yan yana anılan milletvekillerinden olan Mahmut Tanal İslam dini konusundaki cahilliğini Meclis kürsüsünden adeta gözler önüne serdi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın (A HABER)’e dayandırdığı haberine göre,Geçtiğimiz günlerde yine kadınları hedef alan Tanal, TBMM Başkanlığı’na bir yazı yazarak sosyal tesislerde “gün toplantıları” yaparak bir araya gelen kadınlardan şikayetçi oldu.

Tanal, sosyal tesislerin kadınlara yasaklanmasını talep etti. Bu skandal olay daha gündemdeki yerini korurken Mahmut Tanal bu kez de başörtüsünü hedef aldı.

Tanal, “Dinimizde kadınlar nerede kapanıyor. “HAC”a giderken “UMRE”ye giderken kapanıyor. Bir taziyeye giderken ya da namaz kılarken örtünüyor. “ ifadelerini kullandı.

Bu sözler Meclis’te tepkilere yol açarken A Haber canlı yayınına bağlanan AK Parti İstanbul Milletvekili İffet Polat, “Gerçekten çok üzücü. Dün (13 Şubat 2020) Meclis’te kanun görüşmeleri yapılırken biz de iktidar kanadı olarak bu sözlere tepki gösterdik. Başörtünün her yerde olduğunu söyledik. Şunu görüyorum ki CHP zihniyeti FETÖ’cülerle takıla takıla, beraber hareket edince takiye yapmayı adet haline getirdi. Ancak CHP’li Tanal ve Meltem Şişli gibi isimler gerçek zihniyetlerini ortaya koyuyor.” diye konuştu.

[UHA Haber Ajansı, 15 Şubat 2020]

sampiyon banner

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir