Politika Türkiye

CHP’den İş Bankası açıklaması: Atatürk’ün vasiyetini temsil ediyoruz, gelirimiz yok

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin devri yeniden gündemde. CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, tartışmanın bankaya zarar verdiğini belirterek, “Atatürk’ün vasiyetini temsil ediyoruz, bankadan gelirimiz yok.” dedi.

Mustafa Kemal ATATÜRKCHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, CHP MYK toplantısı sürerken düzenlediği toplantıda gazetecilerin sorularını cevapladı.

CHP’nin İş Bankası’ndaki hisselerinin devri tartışmaları ile ilgili konuşan Salıcı, şu ifadeleri kullandı:

”Bu konu gündeme ara ara getiriliyor. Önce şunu ortaya koymak lazım CHP’nin İş Bankası hisslerinden dolayı elde ettiği bir kuruş gelir yok. CHP’nin görevlendirmiş olduğu yönetim kurulu üyeleri İş Bankası’nda Atatürk’ün vasiyetini temsil etmek için bulunuyor. Bu daha öncede böyleydi, bugün de böyle. Ama biliyorsunuz bankalar itibarları ve şöhretleri üzerinden ayakta kalırlar. İş Bankasına yönelik yapılan bu saldırılar İş Bankası’nı Türkiye’nin en büyük bankaları sırasında gerilere doğru çekiyor.”

[UHA Haber Ajansı, 18 Şubat 2020]

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir