Politika Türkiye

CHP’de kurultay takvimi işliyor: Gözler il kongrelerinde

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / CHP, 28-29 Mart tarihlerinde 37. Olağan Kurultay’a gidecek. Büyük kurultay öncesinde bu hafta ilçe kongreleri sona erecek. Gözler 26 Ocak’ta başlayacak il kongrelerinde. Kongrelerde, üç büyükşehirin yeni il başkanı belirlenecek.

CHP’de 37. Olağan Kurultay takvimi işliyor. İlçe kongrelerinde sona yaklaşıldı. 973 ilçeden 900’ünde seçim tamamlandı.

555 ilçe başkanlığına tek adayla gidildi. 345 ilçede ise birden fazla aday yarıştı. İstanbul’da 19, İzmir’de 15, Ankara’da 4 ilçenin başkanı değişti.

Gözler il kongrelerine çevrildi. Kongre takvimi 26 Ocak’ta Bitlis ve Hakkari ile başlayacak. İzmir’de 8, İstanbul’da 9, Ankara’da ise 16 Şubat tarihlerinde seçim yapılacak.

Parti kulislerinde İstanbul İl Başkanlığı seçimlerinde mevcut il başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun tek aday olmasına kesin gözüyle bakılıyor. İzmir il kongresine de tek adayla gidilecek. Mevcut il başkanı Deniz Yücel yeniden aday olacak.

Ankara il başkanlığı seçimleri için ise kulisler hareketli. 16 Şubat’ta gerçekleştirilecek il kongresinde mevcut İl Başkanı Rıfkı Güvener ile birlikte birden fazla aday var. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim öncesi bir ismi işaret edeceği ve kongreye tek adayla gidileceği konuşuluyor.

Olağan kurultay 28-29 Mart’ta olacak. Genel başkan seçimi yapılacak ve parti yönetimi belirlenecek. 60 kişilik Parti Meclisi’nin içinden seçilecek isimlerle, yeni Merkez Yönetim Kurulu şekillenecek.

[UHA Haber Ajansı, 26 Ocak 2020]

sampiyon banner

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci), Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi alarak kısa bir süre eğitim alanında çalıştı. Halen Medya ve İletişim alanında üniversitede eğitim almaktadır ve KOÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı'nda Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Uluslararası bir kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. 2016 Yılında 'Yılın En İyi Gazetecisi ve En İyi Haber" ödüllerini almıştır. 2018, 2019 yıllarında Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Gecesi'nde ödüle layık görüldü. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, ekoloji, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, futurizm, teknoloji ve mimari ilgi alanlarıdır. Gastronomi Araştırmacısı olarak gastronomi ve turizm konularında konuşmacı; yemek yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Çocuk Gastronomisi alanında akademik çalışmaları olmuştur. Bu alanda Gastrofil olarak tanınmaktadır. Halen, Uluslararası Haber Ajansı ve Türkuaz Haber Ajansı'nın Genel Yayın Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi ve gazetelerde de yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir