Politika

CHP’de kriz büyüyor: Canan Kaftancıoğlu Şişli’ye kayyum atadı

UHA HABER / Krizlerin partisi CHP’de şimdi de kayyum krizi patladı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu Şişli İlçe teşkilatı ile ilgili olarak aldığı görevden alma kararı ortalığı karıştırdı. Kongreye gidiş süreci devam ederken atılan bu adım, parti içinde tepkilere yol açtı. Olay, CHP’de kayyum krizi olarak adlandırıldı.

Sabah Gazetesi‘nde yer alan haberde, Yargılandığı davada 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’ndan skandal bir karar daha. CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik ve yönetim kurulu görevden alındı. Haber kısa sürede parti içinde geniş yankı buldu.

ELEŞTİRDİĞİ İŞİ YAPTI VE KAYYUM ATADI!

Kendisine karşı bir aday çıkarabileceği endişesiyle atılan bu adım, CHP’de kayyum uygulaması olarak nitelendirildi.

Konuyu değerlendiren Sabah Gazetesi yazarı Mahmut Övür, “Kongreye gidiş sürecinde yapılan bu uygulama oldukça manidar. Edindiğim bilgilere göre CHP’de İstanbul İl Teşkilatı için kongreye gidildiği bir süreçte Canan Kaftancıoğlu, kendisine rakip çıkarabileceğini düşündüğü Şişli İlçe Teşkilatı yönetimini görevden alıyor. İstanbul’un diğer ilöelerinde de Canan Kaftancıoğlu’nun kendine rakip gördüğü isimlere karşı benzer hamlelerde bulunacağı da konuşulanlar arasında.

Hiçbir açık gerekçe göstermeden ilçe yönetimini görevden alması, Kaftancıoğlu’nun her zaman karşı çıktığı şekilde bir kayyum ataması olarak değerlendiriliyor” dedi.

Canan Kaftancıoğlu, CHP Şişli İlçe Başkanı Veli Çelik yönetimini görevden almak için “kayyum” olarak CHP İstanbul İl Yöneticisi Özgür Akat’ı görevlendirdi.

CHP’deki bu kayyuma parti yönetiminden nasıl bir tepki geleceği merak ediliyor.

Canan Kaftancıoğlu'nun katıldığı CHP Bursa toplantısında yumruklar konuştu

YENİ YÖNETİM KONGREYE KADAR DEVAM EDECEK

İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde siyasete başlayan Özgür Akat il yönetimine girmişti. CHP Genel Merkezi, CHP İstanbul İl Başkanlığındaki Canan Kaftancıoğlu ve CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu, yeni bir yönetim ataması bekleniyor. Yeni yönetim CHP Şişli ilçesini kongreye kadar yönetecek.

İSTANBUL, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir