Gündem

CHP Sözcüsü Öztrak: Asgari ücret pazarlığını yüzde 5 büyüme üzerinden yapmak lazım

UHA HABER / CHP Sözcüsü Faik Öztrak, asgari ücrette artış yapılması gerektiğini söyledi. Görüşmelerde istişarenin yüzde 5’lik büyüme üzerinden yapılmasını önerdi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde düzenelen Merkez Yönetimi Kurulu toplantısı (MYK) devam ederken basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Öztrak, asgari ücret görüşmeleriyle ilgili konuşan Öztrak şu ifadeleri kullandı:

“Bu seneki görüşmelerde 3 işçi sendikaları konfederasyonunun birbirleriyle görüştükten sonra masaya oturmalarını önemsiyoruz. Biz CHP olarak bu konudaki düşüncelerimizi önce sayın genel başkanımız grup toplantımızda açıklamıştı. Devlet kendi aldığı maktu vergilere, resimlere, harçlara, para cezalarına yüzde 2,58 oranında zam yaptı.

Asgari ücret pazarlığına başlamadan önce 2019 yılında meydana gelen tahribatı telafi etmek lazım. Ondan sonra pazarlığa başlamak lazım. Pazarlığı gelecek için yüzde 5 büyüme üzerinden yapmak lazım. Yüzde 5 üzerinden verirseniz tamamını verirseniz. Çalışanlar da pay almış olur.”

[UHA Haber Ajansı, 03 Aralık 2019]

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir