Politika

CHP ‘Haciz Partisi’ oldu

Ege Bölgesi’ndeki CHP’li belediyelere ardı ardına hacizler gelmeye başladı. CHP’li Kuşadası, Seferihisar, Menemen ve Didim belediyelerinin ardından şimdi de Karşıyaka Belediyesi‘ne haciz geldi

CHP ‘Haciz Partisi’ oldu

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar 

CHP’nin Ege Bölgesi’ndeki ‘hacizli’ belediyelerine bir yenisi daha eklendi. Aydın’ın Didim ve Kuşadası ile İzmir’in Menemen ve Seferihisar belediyelerinin ardından, son haciz olayı CHP’li Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar yönetimindeki Karşıyaka Belediyesi’nde yaşandı.

Alınan bilgiye göre, belediye bir firmadan temizlik, yemek, araç kiralama gibi bir takım hizmetler aldı.

İddiaya göre şirket, 3.6 milyon liralık alacağını bir türlü tahsil edemedi. Bunun üzerine dava açıldı. Davayı kazanan şirket, Karşıyaka 3’üncü İcra Dairesi aracılığı ile haciz işlemi başlattı.

Belediye hizmet binası ve belediyenin öz varlıklarına haciz konuldu. Yaşanan gelişmeler, CHP’de şok etkisi yarattı.

Tüm bu yaşananlar, “CHP artık Cumhuriyet Halk Partisi değil, Cumhuriyet Haciz Partisi haline geldi” dedirtti.

KUŞADASI’NDA İCRA TAKİBİ

Haciz olayları sadece Didim ve Karşıyaka ile de sınırlı değil. Kuşadası’nda işadamı Kadir Turgut, ilçe belediyesi ekiplerinin kendisine ait arazide hafriyat yapıldığını belirterek, çalışmayı mahkemeye taşımıştı.

Bilirkişinin, arazisinden 4 bin 200 kamyon toprak alındığını belirten raporu üzerine Turgut, belediye aleyhine dava açtı.

Mahkeme, 2011 yılında belediye tarafından işadamına 4 milyon 434 bin TL ödenmesine karar verdi. Yargıtay 4. Hukuk Dairesi de kararı onadı.

Turgut’un avukatı Mehmet Sinan İnce, Kuşadası Belediyesi’nin icra sürecinde yatırdığı ve bloke edilen miktar dahil, yasal faizleriyle 21 milyon 641 bin liraya ulaşan alacaklarının tahsili için düğmeye bastı.

Bu çerçevede Kuşadası Belediyesi’ne 1’inci İcra Müdürlüğü’nde icra takibi başlatıldı.

CHP ‘Haciz Partisi’ oldu

SEFERİHİSAR’DA 417 TAŞINMAZ

CHP‘li Tunç Soyer’in başkanlık yaptığı Seferihisar Belediyesi de Eylül 2015’te hacizlik olmuştu.

Belediyeden alacağını bir türlü tahsil edemeyen SGK, belediyeye ait 477 parça gayrimenkulün tamamı üzerine haciz uygulamak zorunda kalmıştı.

Bu arada Seferihisar Belediyesi bugüne kadar değerli gayrimenkullerini 119 milyon liraya satarken, belediyenin genel borcu da buna rağmen hala bitmedi.

Üstelik 2009’da 40 milyon lira olan borç, bugün 2 kattan fazla artarak 90 milyon liraya çıktı.

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin ile ilgili görsel sonucu

BAŞKANIN KOLTUĞU BİLE

İzmir’in Menemen ilçesinde ise, belediyeden alacaklı bir firma 350 bin liralık alacağının ödenmediği gerekçesiyle geçtiğimiz Ağustos ayında Menemen Belediye Başkanı CHP‘li Tahir Şahin’in makam koltuğunu ve odasındaki eşyaları haczetti.

O dönem olayla ilgili bir açıklama yapan firma yetkilisi Nazmi Çimen, “Açtığımız dava, 5 yıl sürdü ve kazandık. Alacağımız olan 350 bin liralık ücret, 1 milyon TL’ye yaklaştı. Belediye yine ödemedi. Biz de bunun üzerine haciz işlemi başlattık” diye konuştu.

CHP ‘Haciz Partisi’ oldu

GENEL MERKEZ’E İHBARNAME GİTTİ

CHP‘li Didim Belediyesi, bir inşaat firmasına rezidans projesi için önce ruhsat verip sonra iptal etti. Belediye, şirketin mağduriyeti nedeniyle açtığı davadan kazandığı 1 milyon 405 bin TL’lik tazminatı ödemeyince firma geçtiğimiz günlerde haciz işlemi uygulattı.

CHP ‘Haciz Partisi’ oldu

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay

Firma, Didim Belediyesi’nin önce tüm banka hesaplarına el koydururken Başkan Ahmet Deniz Atabay’ın makam aracının da aralarında bulunduğu 108 araca haciz getirtti.

Son olarak Didim Belediyesi’nin 6 bin 197 metrekarelik belediye hizmet binası icradan satışa çıkarıldı.

Alacağını alamayan şirketin son hamlesi ise CHP Genel Merkezi oldu. Firmanın avukatı Murat Sultansu, alacak için Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığı tüzel kişiliğine haciz ihbarnamesi gönderdi.

İZMİR, Yeni Asır, UHA HABER

KAYNAK : Yeni Asır

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir