Gündem

Cerablus’ta terör örgütü YPG/PKK protestosu

Suriye’nin Fırat Kalkanı Harekatı ile terörden arındırılan Cerablus ilçesinde, terör örgütü YPG/PKK’nın ülkenin kuzeyindeki işgali protesto edildi.

Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirilen Fırat Kalkanı Harekatı’nda terörden arındırılan Cerablus ilçesinde bir araya gelen yüzlerce kişi, ülkenin yaklaşık dörtte birini işgal eden YPG/PKK’yı protesto etti.

Gösterilerde bir çok kişi Türk bayrağı taşıdı, çocuklar ise yüzlerine ay yıldız çizdi.

Döviz ve pankartlarda İngilizce, Arapça ve Türkçe, “Uluslararası koalisyona: YPG + YPJ = PKK”, “Terörist PKK, PYD evlerimizi yaksan da çalsan da senin işgaline boyun eğmeyeceğiz”, “Aynularab nüfusunun yüzde 70’i Arap’tır ve evleri PKK tarafından yıkıldı” yazdığı görüldü.

 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir