Gündem

Cemal Kaşıkçı’nın konsolosluğa girmeden önceki son görüntüleri ortaya çıktı

TRT World, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim’de İstanbul’da Suudi konsolosluğuna girmeden önceki son görüntülerini ortaya çıktı.

Dünya, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’yı konuşmaya devam ediyor.

Ülkelerden açıklamalar peş peşe gelirken Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul’daki Suudi Konsolosluğu’na girerken ki yeni görüntüleri ortaya çıktı.

TRT World’ün ulaştığı görüntüler 2 Ekim saat 13.13’te başlıyor. Kaşıkçı bu dakikada güvenlik kamerasının görüş alanına giriyor.

Daha sonra bariyerlerden geçtiği görülen Kaşıkçı elindeki bir kağıdı görevliye uzatıyor.

Kaşıkçı’nın konsolosluğa girdiğinde siyah bir ceket, açık gri gömlek ve gri pantolon giydiği görülüyor.

Kaşıkçı daha sonra bariyerlerin yanına gidiyor ve nişanlısıyla konuşuyor. Bir sonraki görüntüde ise Kaşıkçı görevli tarafından detektörle aranıyor.

Son görüntüdeyse Kaşıkçı’nın konsolosluk binasına doğru yürüdüğü görülüyor. Bütün bunlar 1 dakika içerisinde yaşanıyor.

2 Ekim’de İstanbul’daki Suudi Konsolosluğu’na giren gazeteci Cemal Kaşıkçı’dan hala haber alınamıyor.

Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesi

Suudi Arabistan yönetimi, 2 Ekim’de İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra haber alınamayan Kaşıkçı’nın “konsolosluk binasında yaşanan arbede sonucunda öldüğünü” açıklamıştı.

Ülkenin resmi haber ajansı SPA’da yer alan haberde, Suudi Arabistan Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma sonunda, Cemal Kaşıkçı’nın İstanbul Başkonsolosluğuna geldiği sırada burada bulunan “başka Suudi vatandaşlarla tartışmaya başladığı, tartışmanın arbedeye dönüştüğü ve bunun sonucunda Kaşıkçı’nın hayatını kaybettiği” iddia edilmişti.

Kaynak: TRT World

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir