Dünya

Ceenbekov, Kırgız-Kazak ilişkilerinin geliştirilmesine katkılarından ötürü Bozjigitov’a teşekkür etti

Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov, Kazakistan’ın Bişkek Büyükelçisi Ayımdos Bozjigitov’u ülkede diplomatik misyonunun sona ermesi vesilesiyle Kabul etti.

BİŞKEK, (UHA HABER)

Bişkek (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın ‘Kabar‘dan edindiği bilgiye göre, görüşme sırasında Cumhurbaşkanı Ceenbekov, Kazakistan’ın Kırgızistan Büyükelçisi olarak Kırgız-Kazak ilişkilerinin geliştirilmesine sağladığı katkılarından dolayı Bozjigitov’a teşekkürde bulundu.

Kazak Büyükelçisine minettarlığını dile getiren Kırgızistan Devlet Başkanı Ceenbekov, “Ülkelerimiz, diplomatik ilişkilerin kurulmasının 25. yıldönümü ve Kırgızistan ile Kazakistan arasındaki Ebedi Dostluk Antlaşması’nın 20. yıldönümünü kutladılar. İkili ilişkilerin sağlam temeli olan akrabalık, iyi komşuluk, dil ve kültür bakımından yakınız. Karşılıklı saygı ve karşılıklı yarar sağlayan işbirliğinin ilkeleri üzerinde işbirliğini daha da güçlendirmek için azami gayret göstermeliyiz.” ifadesini kullandı.

Bozjigitov’a başarılar ve iyilikleri dileyen Ceenbekov, onun her zaman Kırgızistan’da onurlu misafir olacağını ifade etti.

http://kabar.kg/tur/news/ceenbekov-k-rg-z-kazak-ili-kilerinin-geli-tirilmesine-katk-lar-ndan-oturu-bozcigitova-te-ekkur-etti/

KAYNAK : Kırgız Ulusal Haber Ajansı

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir