Türkiye

Çaya davet eden otelciye mühür

UHA HABER / Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bodrum’daki kaçak yapılaşmalara yönelik yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Bodrum’daki kaçak yapılaşmalara yönelik yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Hürriyet Yazarı Fatih Çekirge Dünya İklim Zirvesi için gittikleri Madrid’te Bakan Murat Kurum’la konuşmalarından dikkat çekici ayrıntılar paylaştı.

Çaya davet ettiler gittik, sonra…

Bakan Kurum’un Bodrum’la ilgili fotoğrafları tek tek göstererek kaçak yapıların nasıl yıkıldığını anlattığını belirten Çekirge yazısında şu ifadeleri kullandı: Bakan Kurum sahillerde yaptığı bu gizli denetimleri anlatırken bir ara gülmeye başlıyor:“Tabii birileri yine uyanıklıkla kaçak yapısını kurtaracağını zannediyor. Bakın size bir olay anlatayım da gülün. Yine bir gün gizlice Bodrum’a gittik. Geziyoruz. Tespit ettiğimiz kaçak yapıları belirli bir listeye göre mühürlüyoruz. Nasıl olduysa oradaki otel sahiplerinden birileri bizim orada olduğumuzu öğrenmiş. Oradan buradan özel kalemin numarasına ulaşmışlar. Arıyorlar: ‘Sayın Bakanımızın geldiğini duyduk. Ne olur bir çayımızı içsinler. Bekliyoruz.’ Tabii yapılmış tespitler var. Biz o listeye göre gidip kaçak ve ruhsatsız yapıları mühürlüyoruz. Sonuna doğru bir baktık ki bizi çaya davet eden otel de kaçak listesinde. Çok da önemli bir otel. Tabii gittik. Onlar çaya geldiğimizi zannederlerken oteli mühürledik. Şok oldu tabii. Özetle kimseye ayrıcalık yok.”

[UHA Haber Ajansı, 12 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir