Gündem

Çavuşoğlu, Akdeniz Parlamenter Asamblesi tarafından düzenlenen toplantıya katıldı

UHA HABER / Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM), Akdeniz Parlamenter Asamblesi tarafından düzenlenen “Nüfus Hareketleri ile Güvenlik Arasındaki İlişki” başlıklı toplantıya katıldı.

Bakan Çavuşoğlu, konuşmasında Türkiye’nin, Akdeniz bölgesinin güvenlik ve istikrarı bakımından kilit rol oynadığını vurguladı.

Çavuşoğlu, Türkiye’nin 4 milyon sığınmacıya ev sahipliği yaptığını ve düzensiz göçle mücadele ettiğini ifade etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Akdeniz Bölgesi’nin barış ve istikrarı için hep birlikte çalışmamız gerektiğini de belirtti.

Aynı gün Bakan Çavuşoğlu, ülkemizdeki görev süreleri sona eren Gambiya Büyükelçisi Kemeseng Jammeh, Karadağ Büyükelçisi Branko Milic ve Sri Lanka Büyükelçisi Pakeer Mohideen Amza’yla birer görüşme gerçekleştirdi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA (TBMM)

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir