Gündem

Çavuşoğlu: ’30 Kilometreden Öteye Geçmeyeceğiz’

UHA HABER / Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna askeri müdahalesinde 30 kilometre derinlikten daha öteye geçmeyeceğini söyledi.

Mustafa Kemal ATATÜRKAmerika’nın Sesi‘nde (VOA) yer alan haberde, CNN Türk’e konuşan Çavuşoğlu, güvenli bölgede 30 kilometre derinliğe ulaştıklarında bölgede terör tehdidinin ortadan kaldırılacağını belirtti.

Çavuşoğlu, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye hava sahasını kullanmaya hakkı olduğunu kaydetti. “Bu hava sahasını kullanma hakkına sahibiz” diyen Çavuşoğlu, “Bu hava sahası ABD’ye ait değil. Bu hava sahasını kontrol etmeye hiçbir hakkı yok” mesajını verdi.

“Amerika yaptırım getirirse karşılık veririz”

Çavuşoğlu, Fırat’ın doğusuna askeri operasyon nedeniyle ABD’nin Türkiye’ye yaptırımlar getirmesi halinde buna karşılık vereceklerini de vurguladı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ayrıca, operasyonu eleştiren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u Suriye’yi bölmek istemekle suçladı.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci) Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Halen Medya ve İletişim eğitimi almaktadır. Kısa bir süre eğitim alanında görevlerde bulundu. Uluslararası bir prestij kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları'nda kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, gastronomi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, sanat tarihi, ekoloji, geleneksel ve tamamalayıcı tıp ve mimari ilgi alanlarıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir