Gündem

Çavuşoğlu: ’30 Kilometreden Öteye Geçmeyeceğiz’

UHA HABER / Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna askeri müdahalesinde 30 kilometre derinlikten daha öteye geçmeyeceğini söyledi.

Mustafa Kemal ATATÜRKAmerika’nın Sesi‘nde (VOA) yer alan haberde, CNN Türk’e konuşan Çavuşoğlu, güvenli bölgede 30 kilometre derinliğe ulaştıklarında bölgede terör tehdidinin ortadan kaldırılacağını belirtti.

Çavuşoğlu, Türkiye’nin Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye hava sahasını kullanmaya hakkı olduğunu kaydetti. “Bu hava sahasını kullanma hakkına sahibiz” diyen Çavuşoğlu, “Bu hava sahası ABD’ye ait değil. Bu hava sahasını kontrol etmeye hiçbir hakkı yok” mesajını verdi.

“Amerika yaptırım getirirse karşılık veririz”

Çavuşoğlu, Fırat’ın doğusuna askeri operasyon nedeniyle ABD’nin Türkiye’ye yaptırımlar getirmesi halinde buna karşılık vereceklerini de vurguladı.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ayrıca, operasyonu eleştiren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’u Suriye’yi bölmek istemekle suçladı.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci), Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi alarak kısa bir süre eğitim alanında çalıştı. Halen Medya ve İletişim alanında üniversitede eğitim almaktadır ve KOÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı'nda Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Uluslararası bir kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. 2016 Yılında 'Yılın En İyi Gazetecisi ve En İyi Haber" ödüllerini almıştır. 2018, 2019 yıllarında Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Gecesi'nde ödüle layık görüldü. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, ekoloji, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, futurizm, teknoloji ve mimari ilgi alanlarıdır. Gastronomi Araştırmacısı olarak gastronomi ve turizm konularında konuşmacı; yemek yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Çocuk Gastronomisi alanında akademik çalışmaları olmuştur. Bu alanda Gastrofil olarak tanınmaktadır. Halen, Uluslararası Haber Ajansı ve Türkuaz Haber Ajansı'nın Genel Yayın Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi ve gazetelerde de yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir