Politika

‘Bugün bize ihanet edenler, yarın gittikleri yere ihanet eder’

UHA Haber / Tokat‘ta konuşan Başkan Erdoğan, “Beraber yola çıktığımız insanlar şimdi, bizim trenden inip başka trene biniyor. Bu dava birliği değildir, bugün bize ihanet edenler, yarın gittikleri yere ihanet eder.” dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde düzenlenen Tokat mitinginde konuştu.

İşte Başkan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Tokat’a ne zaman geldiysem, sizi ne zaman ziyaret ettiysem beni çok iyi karşıladınız, çok güzel ağırladınız. Tokatlılar olarak her seferinde bu kardeşinizi bağrınıza bastınız. Rabbim birliğimizi, beraberliğimiz, yol arkadaşlığımızı daim eylesin.

Önümüzde yeni bir imtihan var. 31 Mart’ta yine sizlerin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Suriye’deki, Irak’taki ve ekonomideki oyunu bozmak için sizlerin oyunu istiyoruz. 31 Mart’ta Tokat’tan iradesine partisine sahip çıkmasını bekliyoruz. Bugün ilçeler hariç 17’inci ildeyim ve devam ediyoruz. 31 Mart inşallah şimdiden büyük ve güçlü Türkiye’nin habercisi olsun.

Tokat yıllarca ihmal edilmenin aşçısını yaşamış bir şehrimizdir. Ankara yıllarca Tokat’ın dertlerine adeta sağır kesildi. Ta ki AK Parti iktidarına kadar. Biz öncelikle bu anlayışa son vererek başladık. 81 vilayetimizin her birine aynı kalitede hizmet götürmenin mücadelesini verdik.

İstanbul ve Ankara’daki hayat standardına Sivas’taki Tokat’taki vatandaşımız da sahip olsun istedik. Benim Tokatlı kardeşim ameliyat için iş bulmak için gurbete gitmek mecburiyetinde olmasın dedik.

SON 17 YILDA TOKAT’TA 13 KATRİLYON LİRA TUTARINDA YATIRIM YAPTIK

Son 17 yılda Tokat’ta 13 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Tokat’ta 15 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapacağız. Tokat’ta 15 bin adet 71 adet konut projesini hayata geçirdik. Tokat Selçuklu ve Osmanlı’nın camilerle, medreselerle ilmek ilmek dokunduğu bir tarih şehridir.

Tokat’ta 16 kilometre bölünmüş yol vardı, biz buna 257 kilometre ilave ettik. Tokat’ta 3 baraj ve bir gölet inşa ettik Turhal barajının inşasında yarıyı geçtik. 500 yataklı devlet hastanesi dahil Tokat’a sağlıkta 14 hastaneden oluşan 23 adet tesis kazandırdık. Çiftçilerimize 940 milyon liralık tarımsal destek verdik.

SOSYAL DEVLET ANLAYIŞINI AYAĞA KALDIRDIK
Türkiye layık olduğu yatırımlara ancak bizim dönemimizde kavuştu. 18 yaşında oy kullanacak gençler ülkemizde eskiden yaşadığımız şeyleri bilmiyor. Yağ kuyruklarını, benzin kuyruklarını bilmiyor. Birilerinin istismarını yaptığı sosyal devlet anlayışını ayağa kaldırdık. 2002-2018 döneminde 284 milyar lira tutarında sosyal yardım yaptık. Mali disiplinden, bütçe disiplininde sapmadan yatırımlarını sürdük. Son 17 yılda Türkiye ekonomisini 3,5 kat büyüttük.

BUGÜN BİZE İHANET EDENLER, YARIN DA GİTTİKLERİ YERE İHANET EDECEKLERDİR
Bazı yola beraber çıktığımız arkadaşlarımız yola çıkarken onlara makam mevki verirken her şey iyi güzeldi ama öyle anlar geldi ki ‘gel biraz da sen dinlen buraya bir başkasını koyalım’ dediğimizde bakıyorsunuz ki bizim trenden inip başka bir trene biniyorlar. Bu kader birliği değildir, bu dava birliği değildir, bugün bize ihanet edenler yarın da gittikleri yere ihanet edeceklerdir. 31 Mart’a giderken gerekli dersi gerekenlere de vereceğinize inanıyorum.

KAYNAK : A Haber

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir