Ekonomi

Bu yıl vergi uygulamalarında “ciddi revizyon” geliyor

UHA Haber / Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Finans Merkezi Konferansı’nda ekonominin gidişatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak, bu yıl içinde vergi revizyonu yapılacağının sinyalini verdi.

Elimi BırakmaAlbayrak, “Vergi uygulamalarında ciddi revizyona gidip bu yıl içerisinde somut adımlar atacağız.” derken “Vergi mimarisi ile ilgili çok büyük bir reform süreci başladı. Bu yıl içinde vergiyle ilgili somut adım atacağız.” ifadelerini kullandı.

‘İstanbul güçlü, uluslararası bir finans merkezine dönüştürülecek’

“Doğru adımlarla krizlerden güçlenerek çıktık.” şeklinde konuşan Bakan Albayrak, İstanbul’un “güçlü, uluslararası bir finans merkezine dönüştürüleceğini” söyledi.

“Türkiye hala bu bölgenin en önemli yatırım merkezi özelliğini taşıyor.” diyen bakan, hükümetin ajandasında ekonominin birinci sırada olduğunu dile getirdi.

Berat Albayrak, “Ziraat Katılım AŞ, Vakıf Katılım Bankası faaliyete geçirildi. İstanbul Tahkim Merkezi’ni kurarak işler hale getirdik, Türkiye Elektronik Fon Dağıtımı Platformu’nu yapılandırdık.” dedi.

İSTANBUL, EuroNews, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir