Şehir Haberleri

Bitlis Valiliği’nce Bitlis’te sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis Valiliği’nce, Bitlis’in Hizan ilçesindeki 9 mezrada, ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

http://www.bitlis.gov.tr/kurumlar/bitlis.gov.tr/header/atabayrak11.pngBitlis Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamaya göre,  sokağa çıkma yasağı dünden itibaren18.00-07.00 saatleri arasında her gün ikinci bir emre kadar  ilan edildi.

Açıklamada ayrıca, “Bitlis’in Hizan ilçesi sınırları içerisinde bulunan; Gayda Köyüne bağlı Arpalı, Bağışlı, Ağaçlı, Recepli Mezrası, Akşar Köyüne bağlı Aşağıklavuz, Yukarıklavuz mezraları,  Üçdirek, Küplü, Kanıgölü köy/mezraları bölgelerinde; Bölücü Terör Örgütü mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince 30 Ekim 2018 Salı günü saat:18.00’dan itibaren her gün 18.00-07.00 saatleri arasında (öğrenim görmekte olan öğrencilerin eğitim ve öğretim hakkının kısıtlanmaması kaydıyla) ikinci bir emre kadar Sokağa Çıkma Yasağı ilan edilmiştir” diye kaydedildi.

KAYNAK : Bitlis Valiliği

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir