Gündem

Binali Yıldırım: Yayın üzerine yorum yapmam doğru olmaz

UHA HABER /Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Yıldırım, Ekrem İmamoğlu ile yaptıkları ortak yayın hakkında, “Takdir İstanbulluların, yorum yapmam doğru olmaz” dedi.

Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, İstanbul Esenyurt’ta bulunan elektronik ve teknoloji fabrikasını ziyaret etti.

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yıldırım, Millet İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ile yaptıkları ortak yayınla ilgili konuştu.

Yıldırım, yayının getirisinin İstanbulluların takdiri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Eldeki imkanlarla, yayının formatını bozmadan adaylar olarak düşüncelerimizi İstanbullularla paylaşmaya çalıştık. Yayının ne getirdiği, götürdüğü konusu İstanbulluların takdiridir. Benim yayın üzerine bir yorum yapmam doğru olmaz. Çıktık söyleyeceklerimizi söyledik. Söyleyemediğimiz çok şey vardı. Zaman da el vermedi. Onun için de olmuş bitmiş işin üzerine diğer arkadaşlarımız için yorum yapmamız doğru olmaz.”

Binali Yıldırım, yayın öncesi ve sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüklerini de vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Cumhurbaşkanımızla yayın öncesi bir araya geldik. Yayınla ilgili herhangi bir konuşma olmadı. Konuşmaya da ihtiyaç yok. Sonrasında telefonla görüştük, bu kadar. Sadece ‘Hayırlı olsun, tebrik ederim’ dedi.”

(UHA)  Uluslararası Haber Ajansı /  İSTANBUL, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir