Gündem

Binali Yıldırım TÜRKSAT için verdiği talimatı ilk kez açıkladı

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, darbe ve vesayet döneminin 16 Nisan halk oylamasıyla kapandığını söyledi.

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, 15 Temmuz gecesi darbecilerin hedeflerinden biri olan TÜRKSAT’taki anma törenine katıldı.

Yıldırım, FETÖ’nün gerçek amacının iletişimi kesmek olduğunu söyleyerek, “Böylece vatandaş bilgi alamayacak darbeye karşı direniş sağlanamayacaktı.” dedi.

“Sistem herhangi bir aksaklık olmadan çalışmalı”

Yıldırım, 15 Temmuz gecesi TÜRKSAT’la ilgili bilgiyi ilk kez paylaştı.

“O günkü genel müdüre dedim ki eğer buraya bir şekilde saldırı olursa biz bu yayınların devam etmesini nasıl sağlarız? Bir tedbiriniz var mı? O zaman yok dediler, o halde derhal bir tedbir alacaksınız dedim. Sistem herhangi bir aksaklık olmadan çalışmalıdır. Darbecilerin genel uygulamasıdır.”

“Emellerine ulaşamadılar”

Yıldırım o gecenin kahramanları arasında yazılı ve görsel medyanın sosyal medyanın katkılarından da bahsetti.

“Havadan buraları taramak suretiyle bombalar atmak suretiyle burayı etkisiz hale getirmeye çalıştılar. TÜRKSAT’ta çalışan arkadaşlarımızın akıllı tutumları sayesinde bu emellerine ulaşamadılar.”

“Darbe ve vesayet dönemi bitti”

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, darbe ve vesayet döneminin 16 Nisan halk oylamasıyla kapandığını söyledi.

“Burada 2 çalışanımızı kaybetti. Görevi başından ayrılmayarak vatanı uğrunda canını veren bu kardeşlerimize ayrıca bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Vatan savunmasında teröre karşı mücadele eden şehitlerimize de Allah rahmet eylesin. Parlamenter sistemin darbeleri önleyememiş ve nihayet bu sistemin değiştirilmesi yönündeki irade çok daha belirgin hale gelmiştir. Cumhurbaşkanlığı sistemi ile beraber artık tek ve yegane irade sahibi milletimiz olmuştur.”

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir