Gündem

Binali Yıldırım: Oylar sandıkta iç edilmiştir

UHA HABER / Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım, “Oylar sayıldıkça aradaki fark benim lehime artıyor. Bu şunu gösteriyor oylar sandıkta iç edilmiştir.” dedi.

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Binali Yıldırım, İstanbul’daki seçim sürecini değerlendiriyor. Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Süreç devam ediyor”

Yargısal süreç devam ediyor. İtiraz süreci her seçimde olmuştur. İtirazlara tahammülsüzlük anlaşılabilir değildir.

“Oylar sandıkta iç edilmiştir”

29 bin açıklanan rakamlar 12 bin seviyesine gerilemiştir. iki aday birbirine yakın oy aldığı halde neden aradaki fark benim lehime artmaktadır. Bu şunu gösteriyor oylar sandıkta iç edilmiştir. Bizim oylarımız karşı adaya yazılmıştır. Bunlar tespit edebildiklerimiz. Şimdiye kadar oyların yalnızca yüzde 10’u sayılmıştır. Oyların tamamı sayılsaydı sonuç değişirdi.

“Daha birçok yanlışlar var”

Hukukun peşindeyiz, vatandaşlarımızın verdiği oyun sandıkta iç edilmesinin önüne geçmeye çalışıyoruz. İstanbul gibi memleket büyüklüğünde bir şehri yönetecek başkanın şaibeler ve sakatlanmış bir seçim sonucuyla başkan olması doğrusu pek hoş bir şey olmaz. Seçimde yapılan usulsüzlükler, yanlışlıklar, şaibeler, oy hırsızlıklarıyla sınırlı değil. Daha birçok yanlışlar var.

“İmamoğlu’na YSK’nin vereceği kararı sükunetle beklemesini tavsiye ediyorum”

Seçimin kazanıldığının kararını veren yer YSK’dır. Belediye Başkanıyım diye kart bastırır, Anıtkabir defterine bu ünvanla imza atarsan, YSK’nın vereceği kararı etkilemekten başka ne iş yaparsın? Hukuk devletinde baskılarla hakimleri, karar vericileri etkilemek mümkün değildir. Hepimize düşen, sonucu sükunetle beklemektir. Dış ülkelere mesajlar göndermek, dış ülkelerin Türkiye’ye baskı yapmasını sağlamak, bunlar bizim milletimizin canını sıkmaktadır. İmamoğlu’na YSK’nin vereceği kararı sükunetle beklemesini bir kez daha tavsiye ediyorum.

“Büyükçekmece’de yapılan sahtekarlıktır”

Seçmen nakli herkes yapıyor siz de yaptınız diyorlar. Bu sahtekarlıktır. Kendi iradenizle seçmen nakli yapmıyorsunuz. Bilgisayarın başında oturduğunuz yerde bu seçmen girişlerini yapıyorsunuz. MHP ilçe başkanının evine 6 seçmen yazılmış, haberi yok. Kepazeliğin geldiği yere bakın. Bu önceden planlanmış bir iş. Sahtekarlığın son kullanım tarihi olmaz. Sahtekarlık başta yapılmışsa sonuna kadar devam eder. Bu tıbbi ilaç değil. Seçmenin iradesini ve oyunu çalmak bir miada bağlı değildir. Son kullanım tarihi de olmaz. Bunu İstanbulluların takdirine sunuyorum.

Büyükçekmece’de idari ve adli soruşturma devam ediyor.

“Mansur Yavaş’ı tebrik ediyorum, keşke İmamoğlu da aynısını yapsaymış”

Mansur Yavaş tüm süreçlerin tamamlanmasını beklemiş, belgesini almış, Anıtkabir’e gitmiş ve imzasını deftere atmış. Ben tebrik ediyorum. Keşke sayın İmamoğlu da bunu yapsaymış. Tribün tribün dolaşacağına, meydan meydan dolaşacağına, adının altına belediye başkanı yazacağına, sakin, oturup benim gibi sonuçları bekleseydi.

“Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir”

Sayımlarda o kadar yanlış, hile ve özensizlik olduğunu gördük ki insan hayrete düşüyor. Bu seçim başlı başına murdar olmuş bir seçimdir. Murdar etin de kavurması olmaz.

“Sonuç ne olursa olsun kararı YSK verecektir”

Sonuç ne olursa olsun kararı YSK verecektir. YSK’nın kararı da herkesi bağlayan bir karar olacaktır. Sayın İmamoğlu tek güvendiğim kurum YSK’dır açıklaması yapmıştı. Bakıyorsunuz bu günlerde de o kararını açıklamasını değiştirmeye çalışılıyor. Sayımların kasten uzatıldığını söylemek maksatlıdır. Bu seçimde organize bir kötülük yaşanmıştır. Onlarca delilden bahsedebiliriz. Bunların örnekleri de numuneleri de elimizde var. Bu süreci tırmandırarak, bağırarak, çağırarak haklı pozisyona geçeceğini sananlar yanılgı içindedir.

“Sandık başındaki yapı, bu seçimlerde ittifaktan dolayı biraz farklı oldu”

Sandık başındaki yapı, bu seçimlerde ittifaktan dolayı biraz farklı oldu. Sandık günü ve sandıktan sonraki sayım sürecinde 20’den fazla usulsüzlük tespit edilip tutanak altına alınmıştır.

İmamoğlu’nun maça gitmesi

Doğru bulmuyorum. Amigolukla başkanlık olmaz.

İki bakanın YSK üyelerini aradığı iddiası

İçişleri Bakanı bu iddiayı ortaya koyanlar için suç duyurusunda bulundu.

“2014 seçiminde AK Parti adayının oyundan daha fazla oy aldım”

Oy oranlarının yakın olması ittifaklardan kaynaklanıyor. 2014 seçiminde AK Parti adayının oyundan daha fazla oy aldım. Biz düşük oy falan almış değiliz.

HDP millet ittifakı ile beraber hareket etti. Bu gerçeği göz ardı edemeyiz.

Kaynak: TRT Haber

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir