Türkiye

Bezmialem Vakıf üniversitesi, bir kültür temsilcisi

UHA HABER / Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven, yarınların güçlü Türkiye’sinin mimarları olarak gençlere daima güvendiklerini söyledi.

Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven

Prof. Dr. Muhammet Güven; (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na yaptığı açıklamada, “Bir milletin asıl gücü iyi yetişmiş, vatanı ve milleti için çalışan, inançlı gençliğidir. Biz buna inanıyoruz. Gençlik bizim geleceğimizdir” ifadelerini kullandı.

Özellikle Sağlıkta Türkiye’yi dünya liderliğine taşıyacak milli kalkınma hedeflerinin olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Güven, “Hiç şüphe yok ki Türkiye, sahip olduğu coğrafi, beşeri ve kültürel potansiyeliyle dünyanın en önemli ülkelerinden başında geliyor. Sağlıkta, ekonomide, bilim başta olmak üzere her alanda dünya ile rekabet edebilme ve liderlik etme potansiyelimiz var” dedi.

Prof. Dr. Muhammet Güven; Türkiye’yi istikrarsızlaştırmaya dönük, içte ve dışta gelişen bütün olağanüstü süreçlere rağmen, Türkiye’nin bugün, gelişim ve dönüşüm hamleleriyle, sahip olduğu potansiyeli üretime, hizmete dönüştürme sevdasıyla yoluna devam ettiğini ifade etti.

Gerçekleştirilen sağlıkta dönüşüm programı ile vatandaşların sağlığa erişiminin kolaylaştığını dile getiren Prof. Dr. Güven, diğer taraftan açılan eğitim kurumları ile ülkenin ihtiyaç duyduğu sağlıklı insan gücünü yetiştirmeye çalıştıklarını belirtti.

Prof. Dr. Güven, Türkiye’nin sahip olduğu vakıf kültürüne de vurgu yaparak, “Ülkemizin sahip olduğu vakıf kültürü sayesinde geçmişte oluşturulmuş eğitim kurumları ile bir taraftan öğrencilere eğitim verilirken, diğer taraftan oluşturulan şifahaneler ile hastalara sağlık hizmeti verilmiştir. Bu kültürün günümüzdeki temsilcilerinden birisi de Bezmialem Vakıf üniversitesidir” şeklinde kaydetti.

ANKARA, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir