Dünya

Beyaz Saray İletişim Direktörü İstifa Etti

UHA Haber / Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sarah Sanders’a göre Fox televizyonunun eski yöneticilerinden Shine, istifasını verdi. Shine, Trump’ın 2020 seçim kampanyasında kıdemli danışman olarak görev yapacak.

Elimi BırakmaKonuyla ilgili adını açıklamak istemeyen Başkan’a yakın bir kaynağa göre iletişim operasyonlarını Sanders’ın yürütmesini isteyen Trump, Shine’a güvenini yitirdi.

Başkan Trump döneminde Beyaz Saray’da iletişim direktörleri arka arkaya görevlerinden ayrıldı.

Trump Beyaz Saray tarafından yayınlanan açıklamasında Shine’ın çok iyi iş çıkardığını söyledi.

Trump, “Onu Beyaz Saray’da özleyeceğiz ama 2020 Başkanlık kampanyasında birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz. Kampanyaya tamamen müdahil olacak” ifadelerini kullandı.

Eski Fox Haber yöneticilerinden Bill Shine, Beyaz Saray İletişim Direktörlüğü’ne 14 Temmuz’da getirilmişti. Shine, Fox televizyonundan cinsel suiistimal iddialarına karşı etkili önlemler almadığı gerekçesiyle açılan davaların ardından ayrılmıştı. Kendisine cinsel taciz suçlaması yönlendirilmemiş olsa da Shine’ın ismi bu sebeple açılan birçok davada geçmiş cinsel istismarı önlemek için yeterli adımları atmadığı gerekçesiyle eleştirilmişti.

Shine’ın başkan Trump tarafından göreve gelmesinden önce Beyaz Saray iletişim direktörü koltuğu 2018 yılının Şubat ayında eski iletişim direktörü Hope Hicks’in ayrılmasının ardından aylarca boş kalmıştı.

WASHINGTON, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir