Gündem

‘Bazı Cesetler Hiçbir Zaman Bulunamayabilir’

Kuzey California’daki Paradise kasabasında arama kurtarma ekipleri, yangınlar nedeniyle hayatını kaybedenlerden bazılarının cesetlerine hiçbir zaman ulaşılamayabileceğini söylüyor.

Eyaletin başkenti Sacramento’nun 130 kilometre kuzeyindeki Paradise kasabasında yetkililer bölgenin en ölümcül yangınının ardından 77 kişinin kalıntılarını buldu.

10 bin 364 evi kül eden yangının ardından neredeyse bin kişiden haber alınamıyor.

California Kurtarma Köpekleri Derneği gönüllülerinden Trish Moutard, “Arama faaliyetlerini mümkün olan en sıkı şekilde yürütmemiz istendi ancak yine de bazı kişilerden geriye kalanlara ulaşamayabiliriz” diye konuştu.

Moutard, “Eğer yangın çok uzun süre devam ederse kemikler çok küçük parçalara bölünebilir ve bunları köpeklerin bile tespit etmesi mümkün olmayabilir” dedi.

Kayıp listesindeki isimlerin sayısı son beş günde iki katına çıktı.

Paradise’daki yangının ardından kendisinden haber alınamayanların büyük kısmını yaşlılar oluşturuyor. Kayıp listesindeki isimlerden biri 101 yaşında. 27 bin kişinin yaşadığı kasabada ağırlıklı olarak emekliler oturuyordu. Hayatını kaybedenlerin büyük kısmı da 60 yaşın üzerinde.

K. CALİFORNİA, VOA, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir