Şehir Haberleri

Hatay’daki Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Kocaeli’nin Gölcük ilçesinde yaşayan hayırsever esnaf, Hatay’da yaşamlarını sürdüren Bayırbucak Türkmenlerinin çocuklara bot yardımı yaptı.

Mustafa Kemal ATATÜRKKocaeli’den gönderilen 150 çift bot, kamp ve evlerde kalan Türkmen ailelere dağıtıldı.

(TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Gölcüklü hayırsever esnaf İsmail Ak,  Hatay’da yaşayan Bayırbucak Türkmenlerinin yetim çocukların ihtiyacı olan çeşitli giyim yardımında  bulundu.

İsmail Ak, Hatay’da kampta yaşamlarını sürdüren Bayırbucak Türkmenlerinin yetim çocuklarının durumlarının iyi olmadığını  tesbit ettiğini söyledi.

Kış şartlarında çocukların bota ihtiyacı olduğu haberini alınca harekete geçtiğini açıklayan İsmail Ak, Gölcük’te yakın çevresinin katılımıyla yardım kampanyası başlattığını ifade etti.

Gölcüklü hayırsever esnaf İsmail Ak, “Bir haftada 150 yetim çocuk için bot aldık. Hatay Bayırbucak Türkmenlerinin yetim çocuklarına bu yardımı vermek için Hatay’a geldik. Çocuklara botlarını giydirerek, teslim ettik. Aynı bölgeye İstanbul’dan da bir tır giyim yardımı sevk edildi. Bu yardımda bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

HATAY, TÜHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir