Gündem

Başkonsolos’tan Batı Trakya Türklerine anlamlı ziyaret

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni ziyaret ederek soydaşlarla buluştu.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu,  Gümülcine Türk Gençler Birliği’ni ziyaret ederek soydaşlarla buluştu.

Gümülcine Türk Gençler Birliği, sosyal medya hesaplarında yaptığı açıklamada ” 30 Mart 2018 Cuma günü T.C. Gümülcine Başkonsolosu Sayın Murat ÖMEROĞLU Gümlcine Türk Gençler Birliği’ni ziyaret etti. Ziyarete GTGB Başkanı Necat AHMET, Kadın Kolu Başkanı Aslı ALİ ve Yönetim Kurulu üyeleri hazır bulundu.” şeklinde ifadelerde bulundu.

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin, İskeçe Türk Birliği ile beraber isimlerinde “Türk” ibaresi geçtiği için Yunan hükümeti tarafından resmiyeti gaspedilmiş durumda. İskeçe Türk Birliği bu duruma yaptığı itiraz sonucu 10 yıl önce Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde verdikleri mücadeleyi kazanmıştı. Ancak Yunan hükümeti uygulamak ile yükümlü olduğu kararı yürürlülüğe sokmamakta ısrarcı.

Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin tabelası asılamıyor. Birliğin lokalinin de özel girişim olarak gösterilmek zorunda olduğu öğrenildi.

GÜMİLCİNE, UHA HABER

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir