Şehir Haberleri

Başbakan Yardımcısı Işık: Kimyasal saldırı yok diyen Rusya kendine zarar veriyor

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Duma’da sivillere karşı kimyasal silah kullanılması olayındaki sorumluların cezasız kalmaması gerektiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Işık, Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde, Yeni Dünya Vakfı’nın 22. Vakıf Meclisi İstişare ve Değerlendirme Toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

“Kimyasal silah kullanan sorumlular cezalandırılmalı”

Doğu Guta’daki kimyasal saldırıyla ilgili sorular üzerine Işık, Türkiye’nin başından beri Suriye’deki insanlık dışı olaylara çok net tavır koyduğunu ve tepki gösterdiğini söyledi.

“Bu noktada bu son kimyasal saldırının da hiçbir şekilde cezasız kalmaması gerekir. Bu noktada da Birleşmiş Milletler amasız, fakatsız hiçbir gerekçeye, hiçbir bahaneye özellikle başvurmadan sorumluları cezalandırmalı ve bir daha bu tip olayların ne Suriye’de ne de dünyanın başka bir yerinde meydana gelmemesi için gerekli caydırıcılığı ortaya koymalılar.”

“Hiçbir mazerete sığınılmamalı”

Fikri Işık, Rusya’nın kimyasal silah izine rastlanmadığı yönündeki sözlerini de, “Bu açıklamalar Rusya’ya zarar verir” diyerek değerlendirdi.

“Yani Rusya’nın özellikle Esad’ı koruma güdüsüyle yaptığı bu açıklamalar Rusya’ya da aslında ciddi zarar veriyor ama sonuçta orada ölen bir insan. Dolayısıyla bu hiçbir gerekçeye hiçbir mazerete sığınılmamalı ve gereken neyse sorumluları bir an önce bunu bir daha yapmamaları konusunda gereken caydırıcı önlem sorumlulara karşı uygulanmalı. Rusya bence kendine de zarar veriyor bu açıklamaları yaparak.”

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir