Gündem

Başbakan Yardımcısı Bozdağ: AP terör örgütleriyle dayanışmayı tercih etmiştir

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Avrupa Parlamentosu’nun Afrin kararını sert bir dille eleştirerek, “AP’nin bu kararı, Türkiye için yok hükmündedir.” dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Avrupa Parlamentosu’nun (AP) skandal Afrin kararına tepki gösterdi.

Bozdağ sosyal medya hesabından şunları söyledi:

– Suriye’de durum” başlıklı kararıyla Avrupa Parlamentosu, gerçekleri görmemiştir. Bu kararıyla AP; söz konusu Türkiye olunca adil, objektif ve tarafsız olamayacağını ve Türkiye aleyhine daima taraf olduğunu bir kez daha göstermiştir. Avrupa Parlamentosu bu kararı ile AB’nin üzerinde yükseldiği temel değerlere aykırı davranmıştır; terör örgütleri ile dayanışmayı Türkiye ile dayanışmaya tercih etmiştir.

“Gerçeklerden kopuş ve akıl tutulmasıdır”

– Bu karar; aleni gerçeklerden kopuş ve akıl tutulmasıdır. Zeytin Dalı Harekatı;sivilleri teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarmak;teröristlerden bölgeyi arındırmak; bölgede barış ve güvenliği tesis için yapılmaktadır. Terörle mücadeleye destek vermesi gereken; buna karşı çıkarak AB’nin üzerinde yükseldiği değerleri de inkar etmiştir.

“AP’nin bu kararı, Türkiye için yok hükmündedir”

– Avrupa’nın geleceğini terör örgütleriyle, eli kanlı teröristlerle işbirliğinde görenler, AB’ye de AP’ye de Avrupa halklarına da en büyük zararı vermektedirler. AP’nin bu kararı, Türkiye için yok hükmündedir. AP bu kararı aldı diye Türkiye terörle mücadelesinden vazgeçmeyecektir. Afrin’deki son terörist temizleninceye ve bölgede huzur,barış,güven ve istikrar tesis edilinceye kadar Zeytin Dalı Harekatı devam edecektir.

AP’nin aldığı skandal karar

AP Genel Kurulu, Türkiye’nin terör propagandası yapan kişilere uyguladığı hukuki yaptırımları kınamıştı.

Türkiye’de terörle ilgili faaliyetleri nedeniyle tutuklanan veya hapse mahkum edilen kişilere destek çağrılarının da yer aldığı kararda, birçok Avrupa ülkesinde yasak olan terör propagandasının, Türkiye’de “düşünce özgürlüğü” kapsamında değerlendirilmesi ve tutuklamalara son verilmesi istenmişti.

Bazı milletvekillerinin terör örgütlerine destek çıkmasına ve binası önünde YPG/PKK’lıların gösteri yapmasına göz yuman AP, Zeytin Dalı Harekatı’nı da eleştirerek harekatın insani açıdan ortaya çıkabilecek sonuçlarının endişe yarattığını söylemiş ve Türkiye’nin Afrin’den çekilmesini istemişti.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir