Gündem

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’dan “TRT’de şarkı yasağı” iddialarına cevap

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, TRT’de “yasaklı şarkılar” iddiaları için açıklama yaptı. Bozdağ, “Kanunun verdiği bir görevi sansürmüş gibi takdim etmek ahlaksızlıktır” dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, gazetecilerin sorularını yanıtladı. TRT’de şarkı yasağı iddialarıyla ilgili soruya cevap veren Bozdağ, TRT’nin küfür, alkol, sigara gibi kavramlar geçen içeriklerle ilgili tedbir almasının TRT’nin bir görevi olduğunu dile getirdi.

Bozdağ, diğer televizyonların da bunu yapması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“TRT’nin her sene yaptığı bir işi sanki ilk defa yapıyormuş gibi kamuoyuna takdim etmek, TRT’nin kanunun verdiği görevi yerine getirmesini kanun dışı bir sansürmüş gibi takdim etmek büyük bir ahlaksızlıktır. Bunu yapanları kınıyoruz. TRT görevini yapıyor.”

Bazı basın yayın organlarında servis edilen ve gerçeği yansıtmayan “TRT’nin yasakladığı şarkılar” haberleriyle ilgili TRT yönetimi de açıklama yapmıştı.

Açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında yer alan ‘TRT’nin yasakladığı şarkılar’ haberleri gerçeği tam olarak yansıtmamaktadır” denilmişti.

Kaynak: TRT Haber

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir