Gündem

Başbakan Binali Yıldırım’a sahte fotoğraf gösteren sözde gazeteci provokatör çıktı

Başbakan Binali Yıldırım ve Angela Merkel’in basın toplantısını, gösterdiği yalan fotoğraflarla provoke eden sözde gazetecinin PKK yanlısı Armanc Agid Nerweyi olduğu ortaya çıktı.

Başbakan Binali Yıldırım ile Almanya Başbakanı Angela Merkel’in Almanya’daki basın toplantısı sırasında araya giren kişinin kim olduğu ortaya çıktı. Toplantı sırasında Afrin’e ait olmayan eski fotoğrafları sanki Afrin’denmiş gibi gösteren sözde gazetecinin PKK yanlısı Armanc Agid Nerweyi olduğu belirlendi.

Söz konusu yalan fotoğrafların ise 17 Ağustos 2016’da, “Ruslar, İran topraklarını kullanarak Halep ve İdil’i bombardımana tutuyorlar” başlığıyla yayımlandığı, diğerinin ise Almanya’da yayın yapan Frankfurter Allgemeine Gazetesi’nin 18 Aralık 2015 tarihli Suriye’deki iç savaşı konu eden haberine ait eski fotoğraflar olduğu anlaşıldı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın kara propaganda yapan sözde gazeteciye tepkisi ise sert oldu. Yıldırım, PKK yanlısı provokatöre” “Propaganda yapma. O elindeki fotoğraflar sahte. Gerçeği görmek istiyorsan Afrin’e gel” diyerek çıkıştı.

Yıldırım, “Mülteci konusu tek başına bizim sorunumuz değil, bizim ürettiğimiz bir sorun da değil. Bu sorunların hiçbirini başlatan da biz değiliz. Biz sadece sonuçlarına katlanıyoruz. Suriye’deki savaşı biz başlatmadık. Oradaki mülteci akını biz başlatmadık ama orada canını kurtarmaya çalışan 3,5 milyon insanı biz bağrımıza bastık, ekmeğimizi paylaştık. Bize yalan yanlış resim gösteren arkadaş bu gerçeği görsün. Ne yaptığımızı bütün dünya biliyor. Dolayısıyla alnımız ak. Yaptığımız işi biliyoruz” dedi.

Kaynak: TRT Haber, AA

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir