Sağlık & Yaşam

Başarısız evliliklerinizi kurtaramayız!

Plastik Cerrah Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu: “Çoklu doğumlar ve kilo alıp verme gibi nedenlerle oluşan deformasyonu Labioplasty ameliyatları ile çözümlüyoruz. Ancak bu ameliyatlar başarısız evliliğinizi kurtarmanız için yapılmıyor. Sağlık sorunlarını gidermek ilk önceliğimiz.” diyerek plastik cerrahiden beklentilerin gerçekçi olması yönünde uyarıda bulunuyor.

 Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, ile ilgili görsel sonucu

Son günlerin dikkat çeken konusu Labioplasty yani vajina estetiği. Amerikan Plastik Cerrahi Derneği (ASAPS) yaptığı araştırmada 2012 yılından bu yana vajina estetiği konusunda %200’lük bir artış olduğunu açıkladı. Geride bıraktığımız sene ise yapılan operasyon oranında %11 bir artış görünüyor.

Ülkemizde de artan oranda Labioplasty uygulaması yapılıyor.

Başarısız evliliklerinizi kurtaramayız! ile ilgili görsel sonucu

Labioplasty nedir?

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, Türkiye’de de çok sayıda kadın hastanın bu alanda destek almak için doktora başvurduğunu belirtiyor.

Geçen yıl yapılan ameliyatlar arasında göğüs büyütme başı çekerken; liposuction, göz kapağı, göğüs dikleştirme ve karım germe ilk beşi paylaştı. Yapılan çalışmalar genel olarak; cerrahi olan ve olmayan uygulamalar ile Labioplasty uygulamalarının da artan ölçüde talep gördüğünü gösteriyor. Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği verileri de tüm dünyada geçen yıla oranla %45lik artışla bu uygulamanın gerçekleştiğini ortaya koyuyor.

YOGA HAREKETLERİ ile ilgili görsel sonucu

Çoklu doğumlar deformasyon nedeni

Op. Dr. Serdar Bora Bayraktaroğlu, artan Labioplasty uygulamalarını tıp teknolojisinin ilerlemesine ve kadınların kendileri ile ilgili daha estetik ve sağlıklı bir hale kavuşma talebine bağlıyor. Dr. Bayraktaroğlu: “Geçmiş yıllara göre kadın hastalarımız kendi bedenleri konusunda daha gelişmiş isteklere sahipler. Özellikle çoklu doğumlar, sık kilo alıp verme sonucu oluşan deformasyonlar sonunda sahip oldukları fonksiyonel bozukluk ve görüntü onları mutsuz ediyor. Bu durumun yarattığı psikolojik etkilerden kurtulmak ve olası sağlık sorunlarının önüne geçmek için cerrahi ya da cerrahi olmayan Labioplasty uygulamaları ile hayatlarına daha konforlu devam ediyorlar. Sonuçta mutlu birliktelikler insanı, aileyi ve hayatı olumlu etkiliyor.”

İlgili resim

Başarısız evliliklerinizi kurtarmıyoruz!

Plastik Cerrah Dr. Bayraktaroğlu, son dönemde artan ‘ideal beden imajı’ talebine karşı dikkatli olunması gerektiğini ifade ediyor. “Estetik cerrahinin alanı ya da uygulaması ne olursa olsun hafife alınması ve aceleye getirilmesi doğru değil. “ diyen Dr. Bayraktaroğlu ekliyor:

“Hastalarımıza konuyla ilgili iyi düşünüp düşünmediklerini sormak ilk görevimiz olmalı. Biz tıp biliminin çalışanlarıyız. Sihirbaz değiliz. Ancak unutmayın plastik cerrahi ameliyatları başarısız evliliğinizi kurtarmanız ya da daha iyi iş bulmanızı sağlamak için yapılmıyor. Ayrıca özellikle bir operasyon öncesinde doktorları hakkında iyice araştırma yapmalılar. Konusunda yeterince deneyime sahip doktorları seçmeleri önem taşıyor.”

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir