Türkiye

Barış Pınarı “KORAL” ile başladı

UHA HABER / ASELSAN tarafından özgün olarak geliştirilen KORAL Elektronik Harp Sistemi, Barış Pınarı Harekatı’nda önemli rol oynadı.

Mustafa Kemal ATATÜRKTRT Haber’de yer alan haberde, Fırat’ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekatı, saat 16.00’da başladı. Operasyon saatinde bölgede tüm iletişim sistemleri durdu.

Terör örgütünün bölgede yaptığı tuzaklamalara yönelik KORAL’ın devreye sokulduğu belirtiliyor.

KORAL Elektronik Harp Sistemi nedir?

KORAL, askeri araçlara entegre edilen ve geniş frekans bandında görev yapabilen bir radar sistemi. Milli ve yerli sistem KORAL, radarları kör etmek, iletişimi kesmek ve diğer bilgisayarlı sistemleri işlevinden uzaklaştırmak için geliştirildi.

Her biri 8X8 askeri taktik araç üzerine entegre edilmiş 1 adet Radar Elektronik Destek Sistemi ve 4 adet Radar Elektronik Taarruz Sisteminden oluşuyor.

Grafik: Hafize Yurt

[Grafik: Hafize Yurt]

Nasıl işliyor?

KORAL, hedefi çok sıkı bir şekilde takip ediyor. Hangi bantta yayın yapıldığını bulduktan sonra, o banttaki elektronik taarruz aracına gereken bilgileri aktarıyor. Elektronik taarruz aracı tarafından hedef işlevini yapamayacak hale getiriliyor.

Özellikleri neler?

KORAL’ın özelliklerinden bazıları şunlar:

– Yüksek sistem tepki hızı
– Kayıt ve analiz alt yapısı
– Aynı anda çoklu hedefe taarruz
– Geniş frekans ve yön kapsaması
– Yüksek doğrulukla hedef yönü bulma
– Yüksek parametre ölçüm doğruluğu
– Çoklu hedef karıştırma ve aldatma tekniği

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir