Gündem

Barış Pınarı bölgesinde trafolar onarılıyor, su kuyuları aktif hale getiriliyor

TÜHA HABER / Barış Pınarı Harekatı bölgesinde elektrik trafolarının ve hatların onarımına devam edilirken elektriğin ulaştırıldığı pek çok su kuyusu da kullanılır hale getirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Barış Pınarı bölgesinde yaşayan Suriyelilerin elektrik ve su gibi temel ihtiyaçlarının karşılanması için yapılan çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Bu kapsamda, Tel Abyad’ın yüzde 51’lik bölümüne elektrik verilmeye başlandı. Rasulayn kırsalının yanı sıra şehir merkezine de elektrik verilmesi için, ilçede bulunan elektrik trafoları, direkler ve hatların bakım-onarımı aralıksız devam ediyor.

Su sorunu çözülüyor

Açıklamada, bölgede çalışmayan jeneratörlerin de onarılarak çalışır hale getirildiği belirtildi. Bölgeye elektriğin getirilmesi ve jeneratörlerin çalışmasıyla kuyulardan su çekilmeye başlandı. Allouk Su Tesisi’nin aktif hale getirilmesiyle bölgedeki 26 kuyudan su sağlanmaya başlandı.

Özellikle Rasulayn’da 15 adet su kuyusundan 10’u elektriğin getirilmesi ve jeneratörlerin çalışır hale gelmesiyle hizmete açıldı.  10 adet kuyu, Rasulayn’ın büyük bölümünün su ihtiyacını karşılamaya başladı.

[UHA Haber Ajansı, 16 Aralık 2019]

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir