Türkiye

Bakanlık’tan tanıtım atağı

UHA HABER / Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2020 ve sonraki yıllara yönelik tanıtım adımlarını belirledi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, turizmi çeşitlendirmek için harekete geçiyor. Bakanlık, 2020 ve sonraki yıllara yönelik tanıtım planlamasında atacağı adımları belirledi.

Bu kapsamda, tarifeli sefer ve direkt uçuş nokta sayısını yükseltilecek. Türkiye’yi, bölgeleri, ürünleri markalaştırmayı ve otellerin kendi marka yatırımlarını yapmaları sağlanacak. Gaziantep ve Hatay gibi UNESCO’dan tescilli marka şehirlere yenileri eklenerek sayı 10’a çıkarılacak.

‘Türkiye Lezzet Haritası’ çıkarılarak, mevcut zeytin ağacı rotasının yanı sıra fındık, kayısı rotaları gibi gastronomi güzergâhları oluşturularak turlara dahil edilecek. Yurtdışında yoğun olarak izlenen Türk dizi ve filmlerinde gastronomi ürün yerleştirmesi yapılacak.

Bakanlık bisiklet rotaları da oluşturacak. Dünyadaki pazar hacmi 44 milyar doları bulan bisiklet turizminden pay alabilmek için bisiklet turizmine yönelik rotalar oluşturulacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü ve belediyelerle arazi koşullarının bisiklet yollarına uyumlu hale getirilmesi için işbirliği yapılacak.

Gran Fondo gibi uluslararası büyük bisiklet organizasyonlarının Türkiye’ye getirilmesi için çalışılacak. 100 olan ‘bisiklet dostu otel’ sayısı 2023’te 1500’e çıkartılacak. Bisikletli turistlerin Türkiye’ye gelişlerinde havayolu/kargo desteği verilecek.

Ayrıca, antik kentler ziyarete açılacak, mevcutların gezi alanları artırılacak. Böylece ‘yeni kültür rotaları’ geliştirilecek. Kültür ağırlıklı turizm potansiyeli olan şehirler, 4’lü 5’li gruplar halinde rotalara dönüştürülerek tüm dünyaya tanıtılması sağlanacak. Türkiye inanç haritası ve inanç portalı da hayata geçirilecek.

[UHA Haber Ajansı, 20 Kasım 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir