Türkiye

Bakanlık video yayınladı: Hangi durumda araçlar çekilecek?

UHA HABER / Trafik akışını ve güvenliğini tehlikeye atmadığı sürece araçların çekilmeyeceğini, sadece ceza yazılacağını duyuran İçişleri Bakanlığı, araçların çekilmesine neden olan 9 durum için video yayınladı.

Park yasağını ihlal eden araçların otoparka çekilmesi uygulamasına geçtiğimiz ay İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge son verilmişti. Genelgeye göre, Park yasağını uymayan araçlara trafik cezası kesilecek ancak trafik düzenini ve güvenliğini etkilemiyorsa, araç çekiciye yüklenip otoparka götürülmeyecek.

Hangi durumlarda araçlar çekilecek?

İçişleri Bakanlığı, aracın çekilmesine neden olan 9 madde için bir video yayınladı.

Buna göre, Park yasağı bulunan birinci şeritlere bırakılan araç, trafik akışını engellediği taktirde çekilecek. İkinci sıraya aracı bırakıp, birinci sıradaki araçların çıkışını engelleyenler de aynı ceza ile karşılaşacak.

Engelli sürücüler için ayrılan yerler, yangın musluğu ile otobüs durağı ve yakınına park edilen araçlar da çekici ile otoparka götürülecek.

Yaya yolunu kapatanlarla alt ve üst geçidin kullanımını engelleyen araçlar da bulunduğu yerden çekilecek. Bağlantı yolları, tünel ve kavşak girişleri ve yakınına da park edilemeyecek.

132 ile 264 lira arasında para cezası

Bu maddeleri ihlal eden sürücülerin hem araçları çekilecek hem de 132 ile 264 lira arasında değişen miktarlarda idari para cezası uygulanacak.

Sayılan bu 9 madde dışındaki hatalı park durumlarında ise araç çekilmeyecek, sadece para cezası yazılacak.

[UHA Haber Ajansı, 22 Ocak 2020]

Benim Adım Melek banner

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir