Türkiye

Bakan Soylu’dan HDP’ye sert tepki

UHA HABER / İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis’te 2020 yılı bütçe görüşmelerinde konuştu. Terörle mücadeleye ilişkin önemli rakamları paylaştı.

TBMM Genel Kurulunda Sağlık, Çevre ve Şehircilik ile İçişleri Bakanlıklarının 2020 yılı bütçeleri görüşüldü. Genel Kuruldaki görüşmelere katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir konuşma yaptı. Soylu, konuşmasında terörle mücadeleye ilişkin önemli rakamları paylaştı.

Bakan Soylu, HDP sıralarından gelen tepkilere “Ben Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nı okurum. Sizin gibi PKK tüzüğünü değil” diyerek yanıt verince Meclis’te tansiyon yükseldi.

Soylu, bu bütçenin Diyarbakır annelerinin bütçesi olduğunu söyleyerek, şöyle konuştu:

“PKK ile mücadelede sahaya basan, mağdur edebiyatına cevap veren bir Türkiye var. Doğu Ekspresi’nde boş yer var mı meseleyi anlarsınız. Boş otel var mı anlarsınız. Bizim meselemiz bu. Dağdaki terörist sayısı 500’e indiyse turist sayısı artmıştır. 286 yıl cezayı ben almadım, belediye başkanları aldı. Kimse çıkıp bizden özür dilemedi. Bunlar seçilmiş diye susacak mıyız?”

[UHA Haber Ajansı, 15 Aralık 2019]

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir