Politika

Bakan Ersoy’a Thomas Cook soruları…

UHA HABER / CHP Parti Meclisi üyesi, Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, dünyaca ünlü seyahat şirketi Thomas Cook’un iflas etmesinin Türkiye’de turizme olası yansımalarını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a yönelttiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı.

Mustafa Kemal ATATÜRKTurizm Ajansı‘nda yer alan haberde,CHP’li Tezcan, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından yanıtlanması istemiyle TBMM Başkanlığı’na yönelttiği soru önergesinde, “Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden 178 yıllık İngiliz tur operatörü Thomas Cook iflas ettiğini duyurmuştur. Bu iflas nedeniyle Türkiye’yi ziyaret eden turist sayısının yıllık 600 ila 700 bin azalabileceği belirtilmektedir” dedi.

Tezcan, şu soruları yöneltti:

“İflasın Türkiye üzerindeki muhtemel etkilerini azaltmak için ne gibi önlemler düşünüyorsunuz?

İflastan etkilenen Türkiye’deki işletmelerin yaralarının sarılması, zararlarının azaltılması ve gelecek sezona hazırlanabilmesi için kredi desteği, uçak desteği ve başkaca destekler vermeyi düşünüyor musunuz?

Mağdur olan işletmelere vergi ve KDV kolaylığı düşünüyor musunuz?”

ANKARA (TBMM), UHA Haber Ajansı

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir