Şehir Haberleri

Bakan Ersoy: Şile, Alaçatı gibi bir atmosfere kavuşabilir”

UHA Haber / Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul’un Şile ilçesinde AK Parti İlçe Seçim Merkezi, Belediye Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,, Şile’nin kısa tatil sezonunun iyi bir şehir planlamasıyla uzatılmasının mümkün olduğunu belirterek “İlçeye özgü yatay bir mimariyle Şile, Alaçatı gibi bir atmosfere kavuşabilir” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul’un Şile ilçesinde AK Parti İlçe Seçim Merkezi, Belediye Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Bakan Ersoy: Şile, Alaçatı gibi bir atmosfere kavuşabilir”

İSTANBUL- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,, Şile’nin kısa tatil sezonunun iyi bir şehir planlamasıyla uzatılmasının mümkün olduğunu belirterek “İlçeye özgü yatay bir mimariyle Şile, Alaçatı gibi bir atmosfere kavuşabilir” dedi.

bakan-ersoy-sile-004.jpegKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İstanbul’un Şile ilçesinde AK Parti İlçe Seçim Merkezi, Belediye Başkanlığı ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti.

Şile Yeryüzü Pazarı’nı gezen Bakan Ersoy, Şile Bezi El Sanatları Merkezi’nde yetkililerden bilgi aldı.

bakan-ersoy-sile.jpegBakan Ersoy’a, AK Parti İstanbul Milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Şile Belediye Başkanı Can Tabakoğlu, Cumhur İttifakı’nın Şile Belediye Başkan Adayı İlhan Ocaklı, AK Parti, MHP ve BBP ilçe başkanları eşlik etti.

Şile’de bir otelde sektör temsilcileriyle bir araya gelen Bakan Ersoy, turizmcilerin sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

bakan-ersoy-sile-001.jpeg“Sahil bandının geliştirilmesi lazım”

Bakan Ersoy, burada yaptığı konuşmada, Şile’nin bir turizm kasabası olduğunu belirterek, “Geliştirilen projelerin birçoğunu belediye başkanlığı ile destekleyeceğiz. En önemli şey, butik turizmin yaygınlaştırılması. Hem tabana yayılmış olacak hem de herkesin turizmden bir pay alması sağlanacak. Bireysel konsept katacağınız için tadı tuzu da farklı olacak, turizmin cazibesini artıracak. Sahil bandının çok doğru planlanması ve biraz daha geliştirilmesi lazım.” dedi.

bakan-ersoy-sile-002.jpegŞile’nin çok güzel bir sahil bandına sahip olduğunu vurgulayan Bakan Ersoy, sahildeki araç trafiğinin kontrol altına alınarak geliştirilebileceğini söyledi.

bakan-ersoy-sile-005.jpegBakan Ersoy, Şile’deki kısa tatil sezonunun çok iyi bir şehir planlamasıyla uzatılabileceğini anlatarak, ilçeye özgü yatay bir mimariyle Şile’nin Alaçatı gibi bir atmosfere kavuşabileceğini dile getirdi.

bakan-ersoy-sile-003.jpegBakan Ersoy ayrıca, ilçenin şehre çok yakın olmasının getirdiği bazı dezavantajların da sokak sağlıklaştırmalarına ağırlık verilerek giderilebileceğini ifade etti.

İSTANBUL (Şile), Türkiye Turizm, UHA HABER

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir