Türkiye

Bakan Eroğlu: Kuraklığa rağmen hiçbir şehrimizde su sıkıntısı yaşatmayacağız

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, ülke genelinde su sıkıntısı yaşanmaması için bütün tedbirlerin alındığını söyledi.

Bakan Eroğlu,(UHA) Uluslararası Haber Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, yağışların başladığını hatırlatarak, geçen yıl 44 yılın en kurak yılının yaşandığını ifade etti.

Eroğlu,1972 yılında büyük bir kuraklık olmuş arada da kuraklıklar var. Mesela 1994, 2000, 2007, 2014, sonra 2017’de büyük kuraklıklar oldu. Fakat en büyük kuraklık 1972’de olmuş, daha sonra 2017 yılında, ama şu an biz gerekli tedbirleri aldık.” dedi.

“Hiçbir şehrimizde su sıkıntısı yaşatmayacağız”

İki gün önce DSİ’de Su Yönetimleri Genel Müdürlüğü’nde toplantı yaptıklarını belirten Eroğlu, kamuoyunda şehirlerin susuz kalıp kalmayacağına ilişkin endişe olduğunu söyledi.

Bu konuda büyük tecrübeye sahip olduklarını dile getiren Erdoğlu, “Bu endişeyi bertaraf etmek için oturduk, sadece 3 şehirde sıkıntı olma ihtimali vardı. Onlar için de gerekli tedbiri aldık. Ben buradan şunu söylüyorum; bu kuraklığa rağmen hiçbir şehrimizde su sıkıntısı yaşatmayacağız.” şeklinde konuştu.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir