Gündem

Bakan Albayrak: Gıda fiyatlarıyla ilgili haftaya önemli adımlar atılacak

UHA Haber / Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gıda fiyatlarındaki artış ile ilgili önümüzdeki hafta yeni ve güçlü adımların atılacağını söyledi.

Mustafa Kemal ATATÜRKHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ankara’da televizyonların ekonomi müdürleri ile bir araya geldi.

Bakan Albayrak, “Tarladan sofraya bütünleşik bir yapı kurulacak. Belediyeler hızlı refleks gösterecek, spekülatörlerin gıdayı oyuncak etmesine izin verilmeyecek. Fiyat artışları ile ilgili önümüzdeki hafta güçlü adımlar atılacak.” dedi.

“Büyükşehirlerde tanzim satış merkezleri kurulacak”

Büyükşehirlerde tanzim satış merkezleri kurulacağını belirten Albayrak, “Doğal afetlerin gıda fiyatları üzerindeki olumsuz etkisinin önüne geçmek için ise Ziraat Bankası yeni bir paket açıklayacak. Seracılık modernizasyonu için kredi verilecek.” diye konuştu.

“Ne seçimle ne de başka bir şekilde IMF gündemde yok”

Albayrak, seçim sonrası IMF’ye gidileceği iddiasını bir kez daha yalanladı:

“İhtiyaç yok, tartışmayı gerektirecek bir durum da yok, muhalefet köşeye sıkıştığında konu değiştiriyor. Ne seçimle ne de başka bir şekilde IMF gündemde yok.”

İş Bankası’ndaki CHP hisseleri

“Dönüşüm olursa yatırımcı ve sahiplik nezdinde güçlü bir yapı ortaya çıkar, güven verecek süreç oluşturur.”

“Ekonomideki birçok parametrede iyileşmeyi nisanda göreceğiz”

“Türkiye her mikroba karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiği sürecin içinden geçti, korkumuz, kaygımız yok. Krizlerden daha az etkilenilmesi için çok güçlü adımlar atıyoruz. Bu yıl büyümede yüzde 2,3 hedefini tutturacağız, 2018’den derslerin çıkarıldığı yapısal dönüşüm ve reformların ortaya konduğu bir yıl olacak. Ekonomik göstergeler seçim sonrası için hızlı ve güçlü bir toparlanmanın işaretlerini veriyor. Seçim dönemine girdik ekonomideki birçok parametrede iyileşmeyi nisanda göreceğiz.”

Bankacılık sistemi

“Bankacılık birilerinin paralarını toplayıp üzerine oturma yeri değil.”

Kaynak: TRT Haber 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir