Ekonomi

Bakan Albayrak: Ayakları yere basan, sağlıklı bir büyüme hedefliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyonda iyileşme sağlanacağını, ayakları yere basan, sağlıklı bir büyümeyi hedeflediklerini açıkladı.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, G20 Maliye Bakanları Toplantıları için Arjantin’e giderken uçakta gazetecilere açıklama yaptı.

“Enflasyonda hissedilir bir iyileşme sağlayacağız”

Bütçe disiplininden taviz verilmeyeceğini belirten Bakan Albayrak, ” Enflasyonda hissedilir bir iyileşme sağlayacağız. Bütçe disiplininden taviz verilmeyecek ayakları yere basan program hazırlanacak” ifadesini kullandı.

“Eylül ayına kadar gerçekçi, güçlü bir program hazırlanacak”

Yeni dönemde Merkez Bankasına ilişkin politika hakkında da bilgi veren Bakan Albayrak, “Etkin bir Merkez Bankası hedefliyoruz. Merkez Bankası iktisadi hayatı doğru görüyor kurguluyor” dedi.

Türkiye’nin Yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi olacağının altını çizen Albayrak, “Eylül ayına kadar gerçekçi,  güçlü bir program” hazırlanacağını söyledi.

Bakan Albayrak, ”Piyasalarla kavga etmeyeceğiz, kazan-kazan ilişkisine bağlı yürüyeceğiz” dedi.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir