Gündem

Bakan Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan ile görüştü

UHA Haber / Milli Savunma Bakanı Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile görüştü. Akar, “Terörün her türlüsüne karşı birlikte savaşmalıyız. PKK, YPG, DEAŞ ayrım yapmamalıyız” dedi.

Mustafa Kemal ATATÜRKMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan ile ABD’de bir araya geldi.

Görüşmede Akar, “Terörün her türlüsüne karşı birlikte savaşmalıyız. PKK, YPG, DEAŞ ayrım yapmamalıyız.” mesajını verdi.

Akar, ABD’deki görüşmelerinin yalnız ikili ilişkileri geliştirmek için değil bölgede istikrar ve güvenliğin sağlanması amacını taşıdığını söyledi.

“Türkiye ile onyıllara dayanan stratejik ortaklığımız var”

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan da “Türkiye ile onyıllara dayanan stratejik ortaklığımız var. Irak, Suriye ve Afganistanda istikrar için birlikte savaşıyoruz. Suriye’de durum karışık. Bugün ilerleme sağlayacağımıza inanıyorum.” dedi.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir