Gündem

Bakan Akar 30 Ağustos mesajı yayınladı

UHA HABER / Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 30 Ağustos Zaferi’nin 97’nci yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nü kutlamanın mutluluğu ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

 Akar mesajında, 30 Ağustos’un, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da kıvılcımı ateşlenen ve yedi düvele karşı verilen Millî Mücadele’nin 1922’de Dumlupınar’da büyük bir zaferle taçlandığı gün olduğuna dikkat çekti.

Bakan Akar, “Bu zafer, “ordu millet” anlayışındaki asil milletimizin ve onun bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun en zor şartlara ve imkânsızlıklara rağmen “Ya istiklal ya ölüm!” diyerek canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını koruma iradesinin sonucudur.

“Her türlü tehdide karşı kararlılıkla mücadele sürecek”

“Kahraman Türk ordusu; aziz milletimize esaret zinciri vurmak isteyenlere karşı 26 Ağustos sabahı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başkomutanlığında Kocatepe’den Afyon ovasına, kükremiş bir sel gibi akarak düşman birliklerini bozguna uğratmış ve 30 Ağustos’ta zafere ulaşmıştır. Kahraman Türk ordusu, binlerce yıllık şanlı tarihimizden süzülüp gelen köklü gelenekleri, millî, manevi ve mesleki değerleriyle en zor zamanlarda nasıl ki vatanını ve milletini koruma azmiyle hareket ettiyse bugün de aynı azim ve kararlılıkla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bakan Akardan 30 Ağustos mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar

“TSK barış ve istikrara katkı sağlamayı sürdürecektir”

Mesajında terörle mücadele vurgusu da yapan Milli Savunma Bakanı Akar, “Mücadelemiz en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar sürecektir.” dedi.

Bakan Akar, “Bu kapsamda Türk Silahlı Kuvvetleri; asil milletimizin sevgisi, güveni ve duasından aldığı güçle, 780 bin km2 vatan toprağımızın, 462 bin km2 mavi vatanımızın ve semalarımızın güvenliği, 82 milyon vatandaşımızın huzur ve refahı için gece gündüz, yaz kış, dağ bayır demeden FETÖ, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı “Ölürsem şehit, kalırsam gazi!” anlayışı içerisinde azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Bu mücadele, en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar, yurt içinde ve sınır ötesinde aralıksız devam edecektir. ifadesini kullandı.

“TSK barış ve istikrara katkı sağlamayı sürdürecektir”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin; yurt içinde ve sınır ötesinde devletimizin bekası, aziz milletimizin egemenlik ve bağımsızlığı için mücadele ederken aynı zamanda mavi vatanımızda ve Kıbrıs’ta hak, alaka ve menfaatlerimizi korumakta; eş zamanlı olarak NATO, AB, BM ve AGİT bünyesindeki görevlerini de başarıyla yerine getirmektedir.

Yerli ve millî savunma sanayiine dayalı imkân ve kabiliyetleri, üstün niteliklere sahip kahraman ve fedakâr personeli ile Türk Silahlı Kuvvetleri; etkin, caydırıcı ve saygın bir ordu olarak bölgemizde ve dünyada güvenlik, barış ve istikrara katkı sağlamayı sürdürecektir” ifadesini kullandı..

“Saygı ve şükranlarımı sunuyorum”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, mesajına şöyle devam etti:

“30 Ağustos ve “Türk Silahlı Kuvvetleri Günü” vesilesiyle terfi eden tüm personelimizi kutluyor, kendilerine yeni rütbe ve görevlerinde başarılar diliyorum. Emekliye ayrılan mensuplarımıza da verdikleri değerli hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor; aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmelerini temenni ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, büyük bir coşkuyla kutladığımız 30 Ağustos zaferinin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi ve tüm mensuplarımızı bir kez daha rahmet ve minnetle yâd ediyor; hayatta olan kahraman gazilerimize, şehitlerimizin ve gazilerimizin kıymetli ailelerine saygı ve şükranlarımı sunuyorum.

Millî Savunma Bakanlığının muvazzaf ve emekli tüm değerli mensupları ile kıymetli aile fertlerinin, kahraman gazilerimizin, şehit ve gazilerimizin değerli yakınlarının 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor; kendilerine sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir